Płock uruchomi swój punkt szczepień! Znamy lokalizację

2021-04-08 15:04 Michał Michalak
Płock uruchomi swój punkt szczepień! Znamy lokalizację
Autor: torstensimon/cc0/Pixabay.com Miejski punkt szczepień w Płocku powstanie w Orlen Arenie

Płock uruchomi swój punkt szczepień. Po tym jak prezydent miasta Andrzej Nowakowski zapowiedział po świętach, że szczepionki mają być podawane masowo, pojawiają się już kolejne konkretne informacje w tej sprawie. To pokłosie decyzji rządu, który skontaktował się z samorządami w całej Polsce, by przyspieszyć realizację program szczepień. Gdzie powstanie miejski punkt ze szczepionkami w Płocku?

Płock uruchomi swój punkt szczepień! Znamy lokalizację

Jak informuje Gazeta Wyborcza Płock, miejski punkt szczepień w Płocku powstanie w Orlen Arenie. Ma on być elementem programu masowych szczepień, o pomoc w stworzeniu którego wystąpił do samorządów w całej Polsce rząd. Szczegółami przedsięwzięcia zajmuje się Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej. Poza zapewnieniem lokalizacji punktu szczepień Płock musi też zadbać o stworzenie zespołów odpowiedzialnych za podawanie szczepionki - docelowo: trzech.

- Gdziekolwiek byśmy tego nie zrobili, i tak będzie tam większe skupisko osób. Chcemy mieć wszystko przygotowane - samo miejsce, komputery do wpisywania danych do systemu, lekarzy i pielęgniarki. Za organizację ma odpowiadać m.in. Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej. Na razie nie wiemy, kto i na jakich zasadach będzie mógł się zaszczepić. Nie wiemy, czy w ramach masowych szczepień konieczny okaże się wywiad lekarski czy też może badanie lekarskie. Jeśli tak, trzeba zapewnić odpowiednią przestrzeń. Podobnie do samego zaszczepienia i dla osoby, u której mogłoby dojść do jakiejś niepożądanej reakcji poszczepiennej - mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski cytowany przez Gazetę Wyborczą Płock.

Czytaj też: Płock. Próbował wysadzić blok przy Kossobudzkiego. Krzysztof P. zmarł na koronawirusa w szpitalu tymczasowym

Czytaj też: Kożuszki-Parcel. Niemowlę straciło przytomność! Zabrakło karetki, lądował śmigłowiec

Czytaj też: Matyldów. Ściana płonącego budynku spadła na strażaków! Trafili do szpitala

Czytaj też: Kierowca audi i rowerzysta w stanie ciężkim! Makabra pod Sochaczewem [ZDJĘCIA]

KOSZMARNY wypadek pod Płockiem! Po zderzeniu skody i fiata 4 osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

Super Raport 08.04 (Goście: Zbigniew Girzyński - KP PiS, Krystyna Ptok - szefowa OZZPiP) Sedno Sprawy: Monika Pawłowska
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE