Płock: UWAGA, kierowcy! Jeszcze w tym tygodniu al. Kilińskiego znowu otwarta

2019-12-09 10:51 Michał Michalak
Płock: UWAGA, kierowcy! Jeszcze w tym tygodniu al. Kilińskiego znowu otwarta!
Autor: Urząd Miasta Płocka Al. Kilińskiego w Płocku pozostawała zamknięta od czerwca tego roku

W nocy z 10 na 11 grudnia zostanie otwarty odcinek ulicy od skrzyżowania z Al. Jachowicza do skrzyżowania z Sienkiewicza. Prace na Kilińskiego rozpoczęły się w czerwcu tego roku i potrwają do maja 2020 r. Za, bagatela, 38 mln złotych przewidziano tam m.in. budowę kanalizacji deszczowej, odtworzenie nawierzchni, powstanie nowych chodników, wymianę oświetlenia i budowę drogi rowerowej.

Jak informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego Urzędu Miasta Płocka, al. Kilińskiego zostanie ponownie otwarta w nocy z 10 na 11 grudnia. Dotyczy to jednak tylko odcinka od skrzyżowania z al. Jachowicza do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza. W przyszłym roku znowu rozpoczną się tam prace, tym razem polegające na położeniu nowej nawierzchni.

Nadal trwa tam m.in. budowa kanalizacji deszczowej, nowych chodników, wymiana oświetlenia i budowa drogi rowerowej. Do maja 2020 roku, gdy zakończą się wszystkie prace, przebudowane zostaną również skrzyżowania al. Kilińskiego m.in. z ul. Norbertańską, Warszawską, Kolegialną, Sienkiewicza, a także z al. Jachowicza i Piłsudskiego.