Płońsk: Pielęgniarki BEZ MASECZEK palą papierosy przed szpitalem! Razem z nimi kobiety W CIĄŻY

i

Autor: Engin_Akyurt/cc0/Pixabay.com Pięlęgniarki ze szpitala w Płońsku palą papierosy, łamiąc obostrzenia koronawirusowe. To samo robią przebywające w placówce kobiety w ciąży

Pielęgniarki BEZ MASECZEK palą papierosy przed szpitalem! Razem z nimi kobiety W CIĄŻY

2020-12-02 12:29

Pielęgniarki i kobiety w ciąży palą papierosy przed szpitalem w Płońsku. Poinformowała o tym jedna z członkiń personelu medycznego placówki, która zwraca uwagę, że kobiety łamią nie tylko szpitalny zakaz palenia, ale również nie przestrzegają obostrzeń koronawirusowych. Kobieta dodaje, że przełożenie nie reagują na uwagi w tej sprawie zgłaszane przez osoby niepalące.

Jak informuje Płońsk w Sieci, do redakcji napisała pracownica szpitala w Płońsku, która twierdzi, że pielęgniarki oddziału położniczego razem z kobietami w ciąży palą przed placówką papierosy. W procederze biorą też udział salowe i sanitariusze, a wszyscy nie mają maseczek lub noszą je na brodzie, łamiąc obostrzenia koronawirusowe. Kobieta napisała do portalu, bo jej przełożeni nie reagowali, gdy zgłaszano im całą sprawę, a palące papierosy pielęgniarki miały się jeszcze z tego śmiać.

- (...) Często zdarza się sytuacja, że kilkadziesiąt pacjentów oddziału znajduje się tylko pod opieką niepalącego lekarza, kilka zaś pielęgniarek, salowych i sanitariuszy pali papierosy przed budynkiem. Pomijam tu fakt, że szpital, co do zasady, jest miejscem wolnym od palenia, chodzi mi tylko i wyłącznie o zapobieżenie rozpełznięcia się zarazy po całym mieście, a osoby te narażają całe lokalne społeczeństwo, jak również biedne, starsze osoby, przebywające w oddziałach szpitalnych - pisze w liście do portalu Płońsk w Sieci kobieta, która "przedstawia się jako pielęgniarka z długoletnim stażem pracy na jednym z oddziałów szpitalnych".

prof. Ernest Kuchar: Szczepionka jest mniej ryzykowna niż powikłania po koronawirusie [Super Raport]

Jak informuje Płońsk w Sieci, to nie koniec zarzutów pod adresem osób, które palą papierosy przed szpitalem w Płońsku. W tym gronie są także kobiety w ciąży i te tuż po poradzie, których w ogóle nie obchodzi to, że że szkodzą w ten sposób swoim dzieciom.

- (...) dochodzi do takich absurdów, iż koleżanki - salowe z oddziału położniczego są jak służące, zmuszane do wyprowadzania palących pacjentek w ciąży oraz po porodzie na papierosa. Z tyłu budynku codziennie obserwujemy tłumy palących pacjentek ciężarnych z dużymi brzuchami, które nic sobie nie robią z faktu trucia swojego nienarodzonego dziecka - pisze do portalu Płońsk w Sieci pielęgniarka ze szpitala w Płońsku.

Jak informuje Płońsk w Sieci, wśród pracownic, które palą papierosy przed szpitalem w Płońsku, są także położne, pielęgniarki  i salowe z oddziałów: kardiologicznego, internistycznego i ginekologicznego. Kobiety nie wychodzą jednak na zewnątrz, a palą papierosy w łazienkach, zostawiając w tym czasie pacjentów bez opieki. Na wszystkie zarzuty postanowiła odpowiedzieć dyrekcja szpitala w Płońsku.

- (...) Dyrekcja szpitala zdaje sobie sprawę, jak trudną kwestią jest palenie papierosów na terenie szpitala. Dlatego raz na jakiś czas wysyła do wszystkich pracowników przypomnienie o zakazie palenia na terenie szpitala. Planujemy również, aby w najbliższym czasie na terenie szpitala zostały zamontowane tabliczki informujące o zakazie palenia (...) - publikuje treść komentarza Płońsk w Sieci.

Raciąż. Luksusowe auta spłonęły przed domem! Strażacy: Podpalenie [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE