Mława. Spuścił amstaffa ze smyczy, a ten zaatakował kobietę i jej psa. Właściciela poszukuje policja!

2020-12-02 11:27 Michał Michalak
Mława. Spuścił amstaffa ze smyczy, a ten zaatakował kobietę i jej psa. Właściciela poszukuje policja!
Autor: Straż Miejska w Mławie Mieszkaniec Mławy spuścił ze smyczy amstaffa, który zaatakował kobietę i jej psa. Właściciela agresywnego zwierzęcia poszukuje policja w Mławie

Policja w Mławie potwierdza, że amstaff, który w poniedziałek zaatakował kobietę i jej psa, ma właściciela. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna wyszedł z nim na spacer, a gdyby spuścił amstaffa ze smyczy, ten rzucił się na mieszkankę Mławy, która wyprowadzała teriera. Agresywne zwierzę poraniło znacznie mniejszego pieska tak, że trzeba go było uśpić. Właściciela amstaffa szuka policja.

Amstaffa, który zaatakował kobietę i jej psa, wyprowadził na spacer jego właściciel. Gdy w poniedziałek po godz. 15 w Alei św. Wojciecha w Mławie mężczyzna spuścił psa ze smyczy, ten rzucił się na mieszkankę miasta i jej teriera. Kobieta nie odniosła na szczęście obrażeń, ale niewielkich rozmiarów piesek został tak bardzo pogryziony, że tego samego dnia trzeba go było uśpić. Tymczasem amstaff nie zamierzał wracać do właściciela i pobiegł dalej, a dopiero wczoraj rano na ul. Granicznej w Mławie schwytali go strażnicy miejscy - zwierzę nadal przejawiało agresję.

Właściciel amstaffa, który zaatakował kobietę i jej psa, do tej pory nie zgłosił się na policję w Mławie. Mundurowi wszczęli poszukiwania za mężczyzną, dlatego apelują do osób, których informacje mogą być pomocne w ustaleniu właściciela amstaffa, o kontakt z policją w Mławie, tel. 47 703 62 00 (dyżurny) lub 47 703 62 33 ( Zespół Wykroczeń) lub o zgłoszenie się do swojego dzielnicowego za pośrednictwem aplikacji Moja Komenda. Informacje można przekazywać anonimowo.

Raciąż. Luksusowe auta spłonęły przed domem! Strażacy: Podpalenie [ZDJĘCIA]

To on wykopał kości ojca