QUIZ. Herkules czy Herakles? Znacie greckich i rzymski

i

Autor: Bibi Saint-Pol, own work, 2007-02-13/domena publiczna/Wikimedia Commons QUIZ. Herkules czy Herakles? Znacie greckich i rzymski (na malunku Herakles i Atena)

QUIZ. Herkules czy Herakles? Znacie greckich i rzymskich bogów?

2020-11-28 11:54

Herkules czy Herakles? Znacie greckich i rzymskich bogów? Według mitologii greckiej było ich 12, z czego większość miała swoich odpowiedników w podaniach i wierzeniach przekazywanych przez Rzymian. Władcą wszystkich był Zeus, ale w popkulturze najczęściej pojawia się Herkules, znany w mitologii greckiej jako Herakles. Czy znacie innych greckich i rzymskich bogów?

Herkules czy Herakles? Znacie greckich i rzymskich bogów?

W mitologii greckiej jest ich 12, na czele z Zeusem, choć należy tu również wspomnieć o całej litanii półbogów. Każdy z nas słyszał na pewno o Herkulesie, choć ciekawostką jest, że jego imię pochodzi z mitologii rzymskiej, a nie bardziej znanej mitologii greckiej, gdzie funkcjonuje jako Herakles. Bogowie od zawsze inspirowali twórców filmu, muzyki, innych dziedzin kultury i sztuki. Wenus z Milo (Afrodyta z Melos) do dziś uchodzi za jedną z najpiękniejszych rzeźb, jaka kiedykolwiek powstała. W naszym quizie będzie mogli sprawdzić, jak dobrze znacie greckich i rzymskich bogów?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE