Płońsk: Przez niego ZGINĘŁA koleżanka. Pijany 18-latek zrujnował sobie całe życie. NOWE FAKTY

2019-12-04 8:14 Michał Michalak
Płońsk: Przez niego ZGINĘŁA koleżanka. Pijany 18-latek zrujnował sobie całe życie. NOWE FAKTY
Autor: KPP w Płońsku Do wypadku doszło we wsi Koliszewo niedaleko Płońska

Ledwie zdążył odebrać prawo jazdy, a już wsiadł za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Do tego wiózł czworo swoich znajomych w wieku od 15-18 lat i spowodował wypadek. Na łuku drogi we wsi Kuliszewo niedaleko Płońska stracił panowanie nad autem i wpadł do rowu. Jedna z jego koleżanek zginęła na miejscu, a jemu grożą poważne konsekwencje. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do wypadku doszło w sobotę 30 listopada późnym wieczorem we wsi Koliszewo niedaleko Płońska. Nie dość, że 18-latek miał we krwi 0,8 promila alkoholu, to jeszcze jako jedyny wyszedł z niego praktycznie bez szwanku. Jak informuje portal Płońsk w Sieci, dwie podróżujące z nim dziewczyny doznały ogólnych potłuczeń. Z kolei jego kolega trafił z obrażeniami ciała do jednego ze szpitali w Warszawie. Ponadto wiadomo, że 15-latka, która zginęła, siedziała z tyłu auta po prawej stronie.

- Zdaniem prokuratury nastąpiło niedostosowanie techniki i taktyki jazdy do warunków drogowo-atmosferycznych i przede wszystkim przekroczenie prędkości na łuku drogi. Kierowca wpadł w poślizg - mówi portalowi Płońsk w Sieci Ewa Ambroziak z Prokuratury Rejonowej w Płońsku.

W związku z tym 18-latek został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Jeśli zarzuty wobec niego się potwierdzą, grozi mu kara więzienia do 12 lat.