Porwanie dziewczynki w Mławie? Czy ktoś powtórzy błąd kobiety?

2021-01-21 12:32 Michał Michalak
Porwanie dziewczynki w Mławie? Czy ktoś powtórzy błąd kobiety?
Autor: MariangelaCastro/cc0/Pixabay.com Oszuści internetowi próbują namówić swoje ofiary, by kliknęły w tekst o rzekomym porwaniu dziewczynki w Mławie

Okazuje się, że oszuści internetowi nie cofną się przed niczym, by wyciągnąć pieniądze od innych ludzi. W sieci można znaleźć artykuł informujący o rzekomym porwaniu dziewczynki w Mławie. Dwa lata temu na podobną wiadomość, choć dotyczącą uprowadzenia małoletniej w Złotych Tarasach w Warszawie, nabrała się koleżanka mieszkańca Mławy i straciła pieniądze. Jak to działa?

Porwanie dziewczynki w Mławie? Czy ktoś powtórzy błąd kobiety?

O sprawie napisał portal Nasza Mława. W internecie krąży od jakiegoś czasu tekst informujący o rzekomym porwaniu dziewczynki w Mławie. Jak się okazuje, to nowy-stary sposób oszustów grasujących w wirtualnym święcie, by wyłudzić od ludzi pieniądze. Dwa lata temu dała się na to nabrać koleżanka mieszkańca Mławy, która klikając w artykuł, była przekonana, że w Złotych Tarasach w Warszawie również porwano dziewczynkę.

- Kochani, UWAGA na nowy phishing na Facebooku – koleżanka padła jego ofiarą! Złodziej wyłudził 2000 zł. Najpierw zobaczyła jakiegoś newsa o porwaniu dziewczynki w Złotych Tarasach, więc kliknęła. Przeczytała artykuł, ale było jeszcze video, które przeniosło ją z aplikacji FB do Chrome’a i poprosiło o dane logowania (już na podstawionej stronie). Koleżanka to zrobiła, a potem zaczęły się problemy. Najpierw bot zaczął pisać do ludzi o pieniądze. Jak ktoś odpowiedział, to kontynuował rozmowę (widocznie wtedy atak przejmował człowiek). Niestety, dwie osoby zostały okradzione – „haker” poprosił o zapłacenie BLIK-iem, a dobrzy ludzie uwierzyli (...) - pisał mieszkaniec Mławy, którego cytuje Nasza Mława.

Czytaj też: Płock. Pomagają bezdomnym, ale stracili pralnię i magazyn. "Po co marnujesz czas na męty społeczne?"

Czytaj też: Ciechanów. Żuraw czekał na śmierć. Piękny gest myśliwego! [ZDJĘCIA]

Czytaj też: OKRUTNA nagonka na proboszcza z Bogatego! "Ksiądz z Covidem chodził po kolędzie, aż go ludzie zgłosili do sanepidu"

Płońsk. POTĘŻNE zderzenie volkswagena z szynobusem! Auto wylądowało na dachu [ZDJĘCIA]

Zabójca z placu zabaw zatrzymany!

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!