Płock. Pomagają bezdomnym, ale stracili pralnię i magazyn. "Po co marnujesz czas na męty społeczne?"

2021-01-21 11:46 Michał Michalak
Płock. Pomagają bezdomnym, ale stracili pralnię i magazyn. Po co marnujesz czas na męty społeczne?
Autor: avi_acl/cc0/Pixabay.com Inicjatywa Jedzenie Zamiast Bomb Płock, która pomaga bezdomnym, musiała zawiesić działalność pralni, a do tego straciła magazyn i minipunkt opatrunkowy

Inicjatywa Jedzenie Zamiast Bomb Płock nie ma dobrych wieści dla wszystkich, którym leży na sercu los bezdomnych. Jej członkowie poinformowali za pośrednictwem swojego profilu facebookowego, że musieli zawiesić działalność pralni. To nie wszystko, bo nie mogą już korzystać z magazyn i minipunkt opatrunkowy. Walki o poprawę życia bezdomnych z Płocka nie ułatwiają złośliwe komentarze.

Płock. Pomagają bezdomnym, ale stracili pralnię i magazyn

Inicjatywa Jedzenie Zamiast Bomb Płock, która pomaga bezdomnym, musiała zawiesić działalność pralni społecznej i nie ma już magazynu ani minipunktu opatrunkowego. Jak piszą na swoim profilu facebookowym jej członkowie, mimo że bezinteresownie niosą pomoc innym ludziom od 6 lat, w Płocku nadal nie brakuje osób, którym ich działania nie są na rękę.

- Niestety są wśród nas osoby, które mają w nosie los ludzi wykluczonych. I zamiast wychodzić na przeciw tym, których poharatał los, kopią dołki. Przez nich jedyna w Płocku pralnia społeczna musiała zawiesić działalność. Straciliśmy również magazyn, mini punkt opatrunkowy, miejsce wytchnienia osób w kryzysie bezdomności, gdzie czekała na nich zupa i przyjaciele. Dla jasności: nie są to urzędnicy czy lokalne władze. To ludzie uważający się za dobrych chrześcijan i społeczników - piszą członkowie Jedzenia Zamiast Bomb Płock.

Czytaj też: Płock. Mieli zaszczepić prawie 800 osób, a nie ma szczepionek! Punkt szczepień na drugim końcu miasta...

"Po co marnujesz czas na męty społeczne?"

Pomagający bezdomnym z Płocka muszą odpowiadać na pytania typu: po co marnujesz czas i energię na jakieś męty społeczne?, ale nie osłabia ich to zapału, bo w mieście są także ludzi życzliwi dla ich inicjatywy.

- (...) Cieszymy się, że żyjemy wśród ludzi, którzy nie boją się spotkania z drugim człowiekiem, zwłaszcza z tym w kryzysie. Nasi rycerze niezłomni spod znaku marchewki, nieustannie nas zaskakują: swoją wytrwałością, życzliwością, empatią, solidarnością. Przez 6 lat dziesiątki mieszkańców Płocka i nie tylko wsparło naszą wspólną sprawę - piszą.

Czytaj też: Płock. Szajka złodziei rozbita! Włamywali się do garaży, piwnic i altan [ZDJĘCIA]

Jak informuje Jedzenie Zamiast Bomb Płock, członkowie inicjatywy szukają teraz nowego lokalu, w którym mogliby na powrót uruchomić pralnię i otworzyć magazyn z punktem opatrunkowym.

- Postaramy się zrobić wszystko, żeby znaleźć nowy lokal i kontynuować działalność. Zrobimy to dla naszych bliskich w potrzebie. Wielu z nich znamy od lat, widzimy ich zmagania. Nie możemy ich zostawić na lodzie w środku zimy. Jeśli możecie w tym pomóc, dajcie znać - proszą za pośrednictwem swojego profilu facebookowego.

Działania grupy można także wspierać finansowo, klikając TUTAJ.

Czytaj też: Płock. 32-latek zmarł po interwencji policji. Prokuratura ujawnia PRZYKRE fakty!

Czytaj też: Płock. Dla "Szansy" to ostatnia szansa. Restauracja otwarta mimo obostrzeń. "Każdy ma rodzinę"

Ciechanów. Żuraw czekał na śmierć. Piękny gest myśliwego! [ZDJĘCIA]

Gdy zaginęły, były jeszcze dziećmi. Od lat trwają poszukiwania tych kobiet

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!