Przasnysz. Związali ją, zamknęli w skrzyni i grozili ŚMIERCIĄ! 63-latka nie dała się zastraszyć!

2020-01-21 9:59 Michał Michalak
Przasnysz. Związali ją, zamknęli w skrzyni i grozili ŚMIERCIĄ! 63-latka nie dała się zastraszyć!
Autor: geralt/Pixabay.com Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w Przasnyszu

Kobieta została napadnięta w swoim mieszkaniu w Przasnyszu w minionym tygodniu. Dwaj zamaskowani mężczyźni związali ją, zakneblowali jej usta, a następnie grozili śmiercią. Chcieli, by powiedziała im, gdzie trzyma kosztowności, ale 63-latka nie dała się zastraszyć. Napastnicy sami przeszukali mieszkanie i znaleźli złotą biżuterię o wartości ok. 10 tys. zł. Później zamknęli kobietę w skrzyni łóżka.

Mimo że mężczyźni grozili kobiecie śmiercią i że jak powiadomi policję, to wrócą, 63-latka nie dała się zastraszyć. Sama oswobodziła się z więzów i wydostała ze skrzyni łóżka, a następnie zadzwoniła do swojej synowej, która powiadomiła z kolei KPP w Przasnyszu. Dzięki jej szybkiej reakcji jeszcze tego samego dnia policjanci ujęli podejrzanych o rozbój mężczyzn: 27-letniego mieszkańca gm. Dzierzgowo niedaleko Mławy i 31-letniego mieszkańca Przasnysza.

W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali także 27-letnią mieszkankę Przasnysza. Kobieta miała wcześniej odwiedzić mieszkanie 63-latki, by dokonać rozpoznania i zdradzić im informacje na temat złotej biżuterii.

Sprawcom rozboju grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, natomiast 27-latkę zwolniono.