Schwarzenegger czy Stallone? Kto jest największym twardzielem wszech czasów? [QUIZ]

2020-07-28 9:07 Michał Michalak
Schwarzenegger czy Stallone? Kto jest największym twardzielem wszech czasów? [QUIZ]
Autor: colinedwards99/CC BY 2.0, Yoni S.Hamenahem/CC BY-SA 3.0 - Wikimedia Commons Arnolda Schwarzeneggera pamiętamy m.in. z roli termonatora T-800 (po lewej), natomiast Sylvester Stallone to niezapomniany John Rambo

Arnold Schwarzenegger i Sylvester Stallone to ikony kina akcji, które stworzyły wiele niezapomnianych postaci. To przede wszystkim filmowi twardziele, którzy rzadko pojawiali się na ekranie bez broni maszynowej lub wielkiego noża. Na ogół walczyli z niesprawiedliwością na własną rękę, a wokół nie brakowało strzelanin, wybuchów i wrogów uciekających w popłochu przed ich zemstą.

W jakich filmach grali? Jakie postacie odtwarzali? Jakie kwestie wypowiadali? Te i wiele innych pytań znajdziecie w naszym quizie. Macie sami okazję rozsądzić spór dotyczący tego, kto jest największym twardzielem wszech czasów: Arnold Schwarzenegger czy Sylvester Stallone? Obaj to niekwestionowane gwiazdy kina akcji, być może najwięksi w historii. Conan czy Rocky? Terminator czy Rambo? Samo oceńcie, sprawdzając się w naszym quizie.