Sierpc: Prokurator rejonowy ODWOŁANY ze stanowiska. Miał spowodować kolizję po pijanemu

2021-01-26 11:31 PAP sch
Kluczyki, kierowca
Autor: Pixabay Prokurator Rejonowy w Sierpcu miał spowodować kolizję po pijanemu. Stracił stanowisko.

Prokurator Rejonowy w Sierpcu został odwołany ze stanowiska. Grzegorz J. stracił pracę po przedstawieniu zarzutu prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Według ustaleń wszczętego wobec niego postępowania karnego, miał on spowodować kolizję drogową. Wobec Grzegorza J. wszczęto też postępowanie dyscyplinarne.

Do kolizji z udziałem Grzegorza J. doszło w piątek (22 stycznia) na drodze powiatowej między Chromakowem a Przeradzem na terenie powiatu żuromińskiego. Jak podaje portal radio7.pl, powołując się na ustalenia policji, samochód mitsubishi zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z samochodem ciężarowym man. Kierowcy uczestniczący w tym zdarzeniu, które zakwalifikowano jako kolizję, nie doznali poważniejszych obrażeń.

Zgodnie z art. 178 a par. 1. Kodeksu karnego, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości i prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do lat 2.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Lelis. Skompromitowany dyrektor w rękach CBA. Chciał sobie dorobić przy remoncie

Rozpoczęto postępowanie karne – powiedziała PAP Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej. – Zastosowano też środki zapobiegawcze, jak zakaz prowadzenia pojazdów oraz zakaz opuszczania kraju. Prokurator został zawieszony w czynnościach służbowych.

Jak dodaje Bialik, na wniosek Prokuratora Okręgowego w Płocku zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne, z uwagi na to, że prokurator z Sierpca "uchybił godności urzędu". Natychmiast zareagował też Prokurator Generalny, który po uzyskaniu informacji, że prokurator spowodował kolizję kierując po pijanemu, odwołał go z funkcji prokuratora rejonowego w Sierpcu.

ZOBACZ TEŻ: Z jej domu pod Płockiem nic nie zostało. Uratowała się z pożaru, ale straciła dorobek życia! [ZDJĘCIA]

Sedno Sprawy - Olga Semeniuk