Szczawin Kościelny. Kilka strasznych chorób w malutkim ciele Wiktorii. ,,Mamo, kiedy wreszcie to się skończy..."

2020-09-14 11:56 Michał Michalak
Szczawin Kościelny. Kilka chorób w jednym, małym ciele. ,,Mamo, kiedy wreszcie to się skończy...
Autor: Siepomaga.pl Wiktoria Szymczak ze Szczawina Kościelnego musi się zmagać z kilkoma chorobami

Wiktorii Szymczak z gminy Szczawin Kościelny zostało coraz mniej czasu, by powstrzymać kilka groźnych chorób, z którym zmaga się jej małe ciało. Dziewczynka zmaga się między innymi z zespołem Ehralsa Danlosa (EDS), zespołem Arnolda Chiariego z jamistością rdzenia kręgowego, zespołem Klippel-Faila, dehydrydacją i deformacją kręgosłupa. Pierwszym krokiem, by wyzdrowieć, jest żmudna rehabilitacja.

Jak czytamy na Siepomaga.pl. małe ciało Wiktorii Szymczak z gminy Szczawin Kościelny musi się zmagać z kilkoma groźnymi chorobami. Dziewczynka walczy m.in. z zespołem Ehralsa Danlosa (EDS), zespołem Arnolda Chiariego z jamistością rdzenia kręgowego, zespołem Klippel-Faila, dehydrydacją i deformacją kręgosłupa. U nastoletniej mieszkanki gminy Szczawin Kościelny powodują one kolejne schorzenia, do których doszły: wada układu moczowego z marskością nerki lewej, wada serca VSD, skolioza neurogenna. Wiktoria nie ma czucia, a jej mięśnie są bardzo słabe...

Dziewczynka, której ciało trawi kilka chorób, potrzebuje specjalistycznej operacji w Stanach Zjednoczonych. Żeby nastolatka mogła w ogóle myśleć o wyjeździe, musi przejść żmudną rehabilitację w Polsce, na którą matki mieszkanki gminy Szczawin Kościelny po prostu nie stać. Pieniądze - niecałe 36 tys. złotych - trzeba zebrać do końca września, a na koncie dziewczynki na Siepomaga.pl jest na razie niespełna 14 tys. złotych.

- Ciągle powtarzane pytanie mnie: ,,Mamo, kiedy wreszcie to się skończy, kiedy przestanie mnie boleć, dlaczego ja tak muszę cierpieć". Pozostaje przełknąć łzy, bo to pytanie wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Jedyne, co mogę powiedzieć to: ,,Wikuś przezwyciężymy to, zobaczysz jeszcze będzie pięknie" - pisze na Siepomaga.pl matka zmagającej się z kilkoma chorobami Wiktorii Szymczak z gminy Szczawin Kościelny.

Jeśli chcecie jej pomóc, kliknijcie TUTAJ.

Sochaczew. KOSZMAR otyłej dziewczynki! Drwi z niej cała klasa! „Gruba, słonina, grubaska, pepa”

Akcja "Oddaj krew, idź na mecz"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.