Szczawin Kościelny. Kilka chorób w jednym, małym ciele. ,,Mamo, kiedy wreszcie to się skończy...

i

Autor: Siepomaga.pl Wiktoria Szymczak ze Szczawina Kościelnego musi się zmagać z kilkoma chorobami

Szczawin Kościelny. Kilka strasznych chorób w malutkim ciele Wiktorii. ,,Mamo, kiedy wreszcie to się skończy..."

2020-09-14 11:56

Wiktorii Szymczak z gminy Szczawin Kościelny zostało coraz mniej czasu, by powstrzymać kilka groźnych chorób, z którym zmaga się jej małe ciało. Dziewczynka zmaga się między innymi z zespołem Ehralsa Danlosa (EDS), zespołem Arnolda Chiariego z jamistością rdzenia kręgowego, zespołem Klippel-Faila, dehydrydacją i deformacją kręgosłupa. Pierwszym krokiem, by wyzdrowieć, jest żmudna rehabilitacja.

Jak czytamy na Siepomaga.pl. małe ciało Wiktorii Szymczak z gminy Szczawin Kościelny musi się zmagać z kilkoma groźnymi chorobami. Dziewczynka walczy m.in. z zespołem Ehralsa Danlosa (EDS), zespołem Arnolda Chiariego z jamistością rdzenia kręgowego, zespołem Klippel-Faila, dehydrydacją i deformacją kręgosłupa. U nastoletniej mieszkanki gminy Szczawin Kościelny powodują one kolejne schorzenia, do których doszły: wada układu moczowego z marskością nerki lewej, wada serca VSD, skolioza neurogenna. Wiktoria nie ma czucia, a jej mięśnie są bardzo słabe...

Dziewczynka, której ciało trawi kilka chorób, potrzebuje specjalistycznej operacji w Stanach Zjednoczonych. Żeby nastolatka mogła w ogóle myśleć o wyjeździe, musi przejść żmudną rehabilitację w Polsce, na którą matki mieszkanki gminy Szczawin Kościelny po prostu nie stać. Pieniądze - niecałe 36 tys. złotych - trzeba zebrać do końca września, a na koncie dziewczynki na Siepomaga.pl jest na razie niespełna 14 tys. złotych.

- Ciągle powtarzane pytanie mnie: ,,Mamo, kiedy wreszcie to się skończy, kiedy przestanie mnie boleć, dlaczego ja tak muszę cierpieć". Pozostaje przełknąć łzy, bo to pytanie wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Jedyne, co mogę powiedzieć to: ,,Wikuś przezwyciężymy to, zobaczysz jeszcze będzie pięknie" - pisze na Siepomaga.pl matka zmagającej się z kilkoma chorobami Wiktorii Szymczak z gminy Szczawin Kościelny.

Jeśli chcecie jej pomóc, kliknijcie TUTAJ.

Sochaczew. KOSZMAR otyłej dziewczynki! Drwi z niej cała klasa! „Gruba, słonina, grubaska, pepa”

Akcja "Oddaj krew, idź na mecz"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany