Szczypiorniści Orlen Wisły Płock w reprezentacji Polski

2019-10-08 13:52 Michał Michalak/sprwislaplock.pl
Szczypiorniści Orlen Wisły Płock w reprezentacji Polski
Autor: Fot. SPR Wisła Płock Na zdjęciu bramkarz Orlen Wisły Adam Morawski

Powołanie na towarzyski turniej w argentyńskim San Juan, który odbędzie się pod koniec października, otrzymali: Adam Morawski, Przemysław Krajewski i Michał Daszek. Udział w zawodach tego ostatniego stoi jednak pod dużym znakiem zapytania, bo 27-latek przechodzi rehabilitację po operacji barku.

Jak wyjaśnia kierownik drużyny w Orlen Wiśle Płock Grzegorz Markiewicz, rehabilitacja Daszka przebiega pomyślnie i jeśli najbliższa wizyta kontrolna nie wykaże nic niepokojącego, wznowi on treningi za ok. 10 dni.

Tymczasem kadra narodowa spotka się 17 października na badaniach w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie, a następnie uda się do Pruszkowa, gdzie pozostanie przez kolejne 3 dni. 20 października Polacy wylatują do San Juan, gdzie czeka ich udział w towarzyskim turnieju: 24 października zagrają - w odstępie 22 godzin - z Hiszpanią B i gospodarzami, natomiast 26 zmierzą się z Rosją.

Wśród 23 powołanych do reprezentacji znaleźli się także wychowankowie Orlen Wisły: Kamil Syprzak i Jakub Moryń, przywdziewający obecnie barwy, odpowiednio, Paris Saint-Garmain i Azotów Puławy. Z kolei wśród wytypowanych do udziału w zgrupowaniu kadry Polski B znalazł się ponadto kołowy wicemistrzów Polski Mateusz Piechowski.