Wisła Płock wyrównała rekordową serię zwycięstw w ekstraklasie!

Autor: Sebastian Wiciński/Wisła Płock S.A. Piłkarze Wisły świętują bramkę Damiana Michalskiego na 2:0

2019-10-08 10:10

Płocczanie wygrali u siebie z Arką Gdynia 4:1 w 11. kolejce rozgrywek, co jest dla nich 4. victorią z rzędu. Bramki dla Wisły zdobywali: Ricardinho, Damian Michalski, Piotr Tomasik i Mikołaj Kwietniewski – dla tego ostatniego to premierowe trafienie na boiskach ekstraklasy.

Ponad 4 tysiące widzów na Stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku od początku było świadkami wymiany ciosów z obu stron. Skuteczniejsza okazała się Wisła, po tym jak w 29. minucie Brazylijczyk Ricardinho wykorzystał dośrodkowanie Dominika Furmana. Po 6 minutach było już 2:0, gdy z dystansu huknął lewą nogą obrońca „Nafciarzy” Damian Michalski. Wynik utrzymał się do przerwy, ale II połowa nie była już tak interesująca.

Mimo tego to płocczanom udało się podwyższyć rezultat, gdy Piotr Tomasik wykorzystał dobre podanie Furmana i na raty pokonał golkipera Arki Pavelsa Steinborsa – boiskowy zegar wskazywał 59. minutę. „Arkowcy” nie rezygnowali ze zdobycia honorowego trafienia, co udało im się kwadrans później po uderzeniu Michała Nalepy. Wisła grała jednak do samego końca, czego efektem gol Mikołaja Kwietniewskiego w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Bramki: Ricardinho 29, Michalski 35, Tomasik 59, Kwietniewski 90 - Nalepa 74.

Wisła: Dähne - Stefańczyk, Rzeźniczak, Uryga, Michalski - Rasak, Furman - Sahiti (65' Kwietniewski), Szwoch, 7. Tomasik (90' Ambrosiewicz) - Ricardinho (81’ Oskar Zawada).