Wróblewo. 3-osobowa rodzina zatruła się tlenkiem węgla! To matka i jej dwie córki

Wróblewo. 3-osobowa rodzina zatruła się tlenkiem węgla! To matka i jej dwie córki
Autor: Hans/cc0/Pixabay.com 3-osobowa rodzina z Wróblewa zatruła się tlenkiem węgla, który najprawdopodobniej wydobywał się ze starego pieca węglowego

3-osobowa rodzina z Wróblewa pod Mławą zatruła się tlenkiem węgla. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy straży pożarnej, czad zaczął się wydobywać ze starego pieca węglowego, którym matka i jej dwie córki: 16- i 10-latka ogrzewały dom. Wszystkie trafiły do szpitala w Mławie. Nie wiadomo, jak poważny jest ich stan.

Wróblewo. 3-osobowa rodzina zatruła się tlenkiem węgla! To matka i jej dwie córki

3-osobowa rodzina z Wróblewa pod Mławą zatruła się tlenkiem węgla. Matkę i jej dwie córki w wieku 16 i 10 lat znaleźli w poniedziałek rano funkcjonariusze straży pożarnej - wszystkie trafiły karetką pogotowia do szpitala w Mławie, ale nie wiadomo, w jakim są stanie. Jak informuje policja w Mławie, ze wstępnych ustaleń strażaków wynika, że czad wydobywał się najprawdopodobniej ze starego pieca węglowego, którym kobiety ogrzewały swój dom w Wróblewie.

- Tlenek węgla to bezwonny, śmiertelnie niebezpieczny gaz. W wyniku zatrucia tlenkiem węgla (czadem) dochodzi do niedotlenienia tkanek. Pierwszymi objawami są: ból głowy, nudności, wymioty, zaburzenia równowagi i świadomości. W takiej sytuacji należy natychmiast otworzyć wszystkie okna w mieszkaniu, opuścić niebezpieczną strefę i wezwać pomoc. Zaopatrz się w czujnik tlenku węgla! To małe i niedrogie urządzenie może uratować życie zarówno Tobie, jak i Twojej rodzinie - apeluje do mieszkańców policja w Mławie.

Czytaj też: Płock. Zaginął 13-letni Kuba! Rodzina i policja proszą o pomoc

Czytaj też: Płock. 32-latek zmarł po interwencji policji. Prokuratura ujawnia PRZYKRE fakty!

Czytaj też: Mława: Zmarł asp. Paweł Nowakowski. Miał zaledwie 44 lata. Żałoba w policji

Mańkowo. Dwóch rannych po zderzeniu z ciężarowym volvo! Jeden trafił do szpitala w Płocku [ZDJĘCIA]

Naćpany Tomasz z impetem wjechał w panią sołtys i jej męża. Podwójna śmierć i rozpacz w całej wsi

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!