Wybuch w Orlenie w Płocku! Zapalił się jeden z pieców

i

Autor: Reporter W zakładzie PKN Orlen w Płocku doszło do wybuchu i pożaru jednego z pieców

Na terenie koncernu doszło do eksplozji

Wybuch w Orlenie w Płocku! Na miejscu dwa zwęglone ciała! [AKTUALIZACJA]

2022-09-27 14:30

W zakładzie PKN Orlen w Płocku doszło do wybuchu i pożaru jednego z pieców, a na miejscu ujawniono dwa zwęglone ciała. Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 27 września, a do akcji gaśniczej ruszyła działająca na terenie koncernu straż pożarna. Sprawą wybuchu w Orlenie i śmierci dwóch osób zajęła się Prokuratura Rejonowa w Płocku.

Wybuch w Orlenie w Płocku! Na miejscu dwa zwęglone ciała

Aktualizacja godz. 14.30

Wbrew wcześniejszym informacjom, że nikomu nic się nie stało, okazało się, że w wybuchu w Orlenie i pożaru pieca zginęły dwie osoby - jak informuje policja w Płocku, na miejscu znaleziono dwa zwęglone ciała. - Swoje czynności prowadzi tam już prokurator naszej jednostki - mówi Małgorzata Orkwiszewska, prokurator rejonowy w Płocku.

Postępowanie w tej sprawie zostało ostatecznie przejęte przez Prokuraturę Okręgową w Płocku. Jak informuje jej rzeczniczka, Iwona Śmigielska-Kowalska, nie wiadomo, czy przeprowadzenie szczegółowych oględzin miejsca zdarzenia będzie możliwe we wtorek, czy dopiero w środę.

Wcześniej pisaliśmy:

We wtorek, 27 września, doszło do wybuchu i pożaru jednego z pieców na terenie zakładu produkcyjnego PKN Orlen w Płocku. - Wdrożono wszystkie standardowe procedury prewencyjne. Zakładowa Straż Pożarna PKN Orlen natychmiast podjęła i prowadzi działania w miejscu zdarzenia - poinformowało biuro prasowe koncernu. Nikomu nic się nie stało i nie było konieczności interwencji Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, a innych służb spoza zakładu. Nie wiadomo, czy akcja gaśnicza jeszcze trwa, czy została już zakończona. Koncern dodaje, że wszystkie instalacje poza tą, gdzie doszło do wybuchu pieca, pracują bez zakłóceń.

Sonda
Tankujesz na Orlenie?
Gen. Bogusław Pacek: Zagrożenie bronią atomową nie było tak poważne od lat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają