Wypadek awionetki pod Płońskiem! Maszyna runęła prosto na drzewa! [ZDJĘCIA]

2020-07-27 12:32 Michał Michalak

Do wypadku awionetki doszło w miejscowości Wycinki pod Płońskiem. 23-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego chciał wylądować na lotnisku w Milewie, nad którym trwały przeloty szybowców. W pewnym momencie mężczyzna stracił kontrolę nad maszynę, które runęła w dół i spadła prosto na drzewa. Pilot został zabrany do szpitala, a na miejscu pojawiła się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Do wypadku awionetki doszło w sobotę przed godz. 18 w Wycinkach pod Płońskiem. Pilotujący ją 23-latek chciał najpierw wylądować na lotnisku w Milewie, nad którym odbywały się przeloty szybowców. Mieszkaniec powiatu wołomińskiego stracił jednak panowanie nad maszyną, który runęła w dół i spadła na drzewa. Mimo że awionetka została całkowicie zniszczona, 23-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń, choć trafił na obserwację do szpitala.

Jak informuje policja w Płońsku, funkcjonariusze z grupy operacyjno-dochodzeniowej pod nadzorem prokuratora dokonali oględzin miejsca wypadku i sporządzili stosowną dokumentację. Wezwana została również Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która ustali dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. 

Pędziła przez Wrocław wypożyczonym mustangiem 130 km/h

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.