Wyszków. Złożyli się po 3 tys. zł. Dziś mają ponad 100 placówek w Polsce i za granicą

2020-10-13 14:57 Michał Michalak
Wyszków. Złożyli się po 3 tys. zł. Dziś mają ponad 100 placówek w Polsce i zagranicą
Autor: Free-Photos/cc0/Pixabay.com Pochodzący z Wyszkowa Dawid Leśniakiewicz i Radosław Kulesza złożyli się z dwoma kolegami ze studiów po 3 tys. zł, by wkrótce założyć Gigantów Programowania

W taki sposób założyli swój biznes Dawid Leśniakiewicz i Radosław Kulesza, którzy razem z dwoma kolegami ze studiów złożyli się po 3 tys. złotych. Ta kwota wystarczyła im do założenia szkoły Giganci Programowania, która ma dziś ponad placówek w Polsce i za granicą. Czworo znajomych znalazło się w najnowszym rankingu "30 przed 30" magazynu Forbes.

Jak informuje Tuba Wyszkowa, Dawid Leśniakiewicz i Radosław Kulesza z Wyszkowa złożyli się z dwoma kolegami ze studiów po 3 tys. zł, by założyć firmę Giganci Programowania, która ma dziś ponad 100 placówek w Polsce i za granicą. Wszystko zaczęło się na III roku studiów informatycznych na Politechnice Warszawskiej, gdy najpierw założyli software house, który dał początek kolejnemu tworowi.

- Złożyliśmy się po 3 tys. zł i z budżetem 12 tys. zł przeszliśmy do działania - kupiliśmy sprzęt, materiały marketingowe, sami przygotowaliśmy pierwsze scenariusze zajęć, wynajęliśmy sale w dwóch warszawskich szkołach i zaczęło się - mówią Tubie Wyszkowa Leśniakiewicz i Kulesza.

Jak informuje Tuba Wyszkowa, firma Leśniakiewicza i Kuleszy rozrosła się do tego stopnia, że dziś zatrudnia 250 osób i ma 112 placówek w Polsce i za granicą (na Słowacji i w Hiszpanii). Cała czwórka kolegów znalazła się w najnowszym rankingu "30 przed 30" magazynu Forbes. Zebrał on na tej prestiżowej liście młodych Polaków przed 30. rokiem życia, którzy w nieodległej przyszłości mogą stać się liderami rodzimego biznesu.

- To dla nas wielkie wyróżnienie i zwieńczenie naszej dotychczasowej działalności, a jednocześnie duża odpowiedzialność. Dołożymy wszelkich starań, aby znalezienie się w gronie najzdolniejszych młodych osób w Polsce nie było przypadkowe (...) Obecnie naszym celem długofalowym jest zbudowanie rozpoznawalnej na całym świecie polskiej marki edukacyjnej, więc nie zamierzamy zwalniać tempa - mówi Tubie Wyszkowa Kulesza.

Mazowieckie. Gwałty, zabójstwa, rozboje. Najgorsi przestępcy na wolności! [GALERIA]

Wywiad z Maximem - białostockim raperem