Zaćmienie Słońca 2021 w Płocku. O której godzinie i jak oglądać? [10.06.2021]

Zaćmienie słońca 2021 w Płocku. O której godzinie i jak oglądać? [10.06.2021]
Autor: Doinkster/cc0/Pixabay.com Zaćmienie słońca 2021 w Płocku. O której godzinie i jak oglądać? [10.06.2021]

Zaćmienie Słońca 2021 w Płocku. W czwartek 10 czerwca będzie miało miejsce częściowe zaćmienie Słońca, które rozpocznie się ok. godz. 11.38, natomiast kulminacyjny moment przypadnie w godzinach okołopołudniowych. Następne zaćmienie Słońca, również częściowe przypadnie dopiero 25 października 2022 r., więc warto już dziś zmobilizować się, by je zobaczyć. O której godzinie i jak oglądać zaćmienie Słońca 2021 w Płocku?

Spis treści

  1. Zaćmienie Słońca 2021 w Płocku. O której godzinie oglądać?
  2. Zaćmienie Słońca 2021 w Płocku. Jak oglądać?

Zaćmienie Słońca 2021 w Płocku. O której godzinie oglądać?

Zaćmienie Słońca 2021 w Płocku i innych miastach centralnej Polski będzie miało swój początek w czwartek 10 czerwca ok. godz. 11.48, a jego apogeum powinno przypaść na 12.49. Moment zasłaniania Słońca przez Księżyc w Polsce będzie najlepiej widoczny dla mieszkańców północno-zachodniej części Polski - np. w Bydgoszczy i Toruniu Słońce zostanie zasłonięte w ok. 13 procentach, a w Warszawie już tylko w 10.

Zaćmienie Słońca 2021 w Płocku. Jak oglądać?

Zaćmienie Słońca 2021 w Płocku można obserwować m.in. za pomocą okularów wykonanych z folii mylarowej - informuje urania.edu.pl. Oglądanie tego zjawiska umożliwi nam również szkło spawalnicze. Można również użyć okopconego szkła i lub zdjęcia RTG, ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

- (...) pamiętajmy, żeby spoglądać na słońce z przerwami: rzut oka na kilka sekund i przerwa na minutę-dwie. Taki sposób uchroni nas przed szkodliwym wpływem promieniowania podczerwonego, które podstępnie podgrzewa dno oka, choć wcale tego nie czujemy... - czytamy na urania.edu.pl.

Czytaj też: Płock. Dwie młode kobiety potrącone na przejściu! Fatalny wypadek na Jachowicza!

Czytaj też: Płock. Uprawiał seks z mieszkańcem DPS i molestował chłopców. Jest wyrok ws. księdza pedofila!

Czytaj też: Płock. Nie żyje znana polska poetka. Korespondowała z Czesławem Miłoszem i J.K. Rowling

Ich drewniane muszki będą latać po całym świecie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE