Zakopała szczeniaki żywcem

i

Autor: Materiały prasowe / KPP Płońsk Zakopała szczeniaki żywcem. 66-latka z Baboszewa z zarzutami.

Zakopała szczeniaki żywcem! Bezbronne pieski tkwiły godzinami pod ziemią

2022-07-06 10:06

Pięć lat więzienia grozi 66-latce, której zachowanie jest wręcz trudne do wyobrażenia. Kobieta zakopała na swojej posesji cztery szczeniaki i ich matkę. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu i usłyszała zarzut usiłowania zabicia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. Bezbronne pieski, które godzinami tkwiły pod ziemią, zostały odkopane przez policjantów. Razem ze swoją matką trafiły pod opiekę weterynarza.

W poniedziałek (4 lipca) po południu dyżurny płońskiej komendy otrzymał wstrząsającą informację! Ktoś zadzwonił z informacją, że jedna z mieszkanek Baboszewa (woj. mazowieckie) zakopała cztery szczeniaki na swojej posesji! Na miejsce od razu zostali skierowani policjanci, w tym technik kryminalistyki. W rozmowie z funkcjonariuszami 66-letnia właścicielka zwierząt oświadczyła, że rzeczywiście zakopała w ogrodzie szczeniaczki, ale dlatego, że były martwe.

Policjanci niespecjalnie wierzyli kobiecie. Technik kryminalistyki odnalazł w miejscu wskazanym przez 66-latkę, cztery szczeniaki, leżące pod mokrą warstwą ziemi. Pieski żyły, choć przez kilka godzin tkwiły bezbronne pod ziemią. Wyziębione, głodne i zmęczone szczeniaki oraz ich matka zostały przekazane pod opiekę weterynarzowi.

CZYTAJ TEŻ: Mama boi się, że Konradek nie dożyje 9. urodzin! Dramatyczny apel mieszkanki Gostynina

Zarzut usiłowania zabicia zwierząt

Relacje świadków są wstrząsające. Aż trudno sobie wyobrazić, że ktoś może zachować się tak bestialsko wobec bezbronnych zwierząt. Policjanci ustalili, że właścicielka psów po ich zakopaniu, nie pozwoliła swojej suczce ich odkopać. - Piszczące i skomlące szczenięta przysypała dodatkowa warstwą ziemi, polała wodą, a następnie położyła deskę, uniemożliwiając zwierzęciu dostęp do tego miejsca - informuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. 66-letnia mieszkanka Baboszewa została zatrzymana. Usłyszała zarzut usiłowania zabicia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 38-latek wypadł z ciągnika, który po nim przejechał! Makabra pod Przasnyszem

Policjanci proszą, reagujmy na krzywdę zwierząt

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 1.1 Ustawy o ochronie zwierząt: „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”. Jeżeli jesteś świadkiem lub posiadasz informacje o popełnionych przestępstwach i wykroczeniach przeciwko zwierzętom nie bądź obojętny i zareaguj! Każda informacja, która może uchronić zwierzęta przed cierpieniem oraz doprowadzić do ukarania osób, które popełniły przestępstwo lub wykroczenie na ich szkodę, jest bardzo cenna dla policjantów.

ZOBACZ TEŻ: 66-latka zginęła na oczach małych wnuczków! Potworny wypadek pod Sochaczewem

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Przekazanie psów przewodników w Poznaniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE