6-latek WYPADŁ z rowerka wodnego na Jeziorze Lednickim. Błyskawicza reakcja żołnierza

2020-08-09 8:52 Maciej Brzeziński
6-latek WYPADŁ z rowerka wodnego na Jeziorze Lednickim. Błyskawicza reakcja żołnierza
Autor: pixabay.com/ CSWL Poznań 6-latek WYPADŁ z rowerka wodnego na Jeziorze Lednickim. Błyskawicza reakcja żołnierza

O krok od tragedii na Jeziorze Lednickim. 6-letnie dziecko wypadło z rowerka wodnego i zaczęło się topić! Na plaży wypoczywał żołnierz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, który pospieszył z pomocą. Dobrze, że on tam był!

Do zdarzenia doszło w niedzielę (2 sierpnia) nad Jeziorem Lednickim. 6-letnie dziecko, które korzystało z rowerka wodnego, nagle z niego wypadło i zaczęło się topić. Na miejscu był mł. chor. Adam Olejniczak - żołnierz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Zareagował błyskawicznie.

- Zareagowałem tak, jak każdy by zareagował - przyznaje mł. chor. Olejniczak, który jest dla wielu bohaterem.

Podczas interwencji sam doznał urazu, bowiem rozciął sobie śródstopie, ale w tym momencie najważniejsze było zdrowie i życie dziecka, które potrzebowało pomocy. Wszystko działo się na oczach świadków oraz marki i dziadków chłopca. Są oni wdzięczni panu Adamowi za sprawną akcję, w której wykazał się czujnością, bezinteresownością i refleksem. Zimna krew żołnierza CSWL zapobiegła tragedii, których mamy nad jeziorami bardzo dużo.

Mł. chor. Adam Olejniczak na co dzień jest operatorem maszyny inżynieryjnej koparki oraz dowódcą plutonu w kompanii zabezpieczenia w Biedrusku. Lubi sport, a w szczególności piłkę nożną oraz majsterkowanie. Wieść o jego bohaterskim czynie rozeszła się po Centrum błyskawicznie uzyskując całkowite uznanie przełożonych i kolegów.

Ratownik ostrzega: wystrzegaj się tego w czasie wypoczynku nad wodą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.