Aresztowano 16 osób! Wielka akcja CBŚP w Wielkopolsce. W tle MILIONY złotych [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-09-20 7:27 Maciej Brzeziński
Wielka akcja CBŚP w Wielkopolsce. W tle MILIONY złotych
Autor: CBŚP Wielka akcja CBŚP w Wielkopolsce. W tle MILIONY złotych

Wielka akcja Centralnego Biura Śledczego Policji. Aresztowano 16 osób, któe są podejrzane o prowadzenie nielegalnych interesów na terenie województwa wielkopolskiego i lubuskiego. W tle są miliony złotych. Więcej o akcji przeczytasz na se.pl.

Do rozbicia grupy przestępczej doszło w ubiegłym tygodniu, ale dopiero teraz policjanci zdradzili szczegóły wspólnych działań mundurowych z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz prokuratorów Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Chodzi o fabrykę nielegalnych papierosów i handel nimi.

- Podczas akcji policjanci CBŚP zatrzymali 16 osób, przejęli maszyny służące do produkcji papierosów, zabezpieczyli prawie 5,8 mln szt. papierosów, blisko 1,7 tony krajanki tytoniowej oraz kilkadziesiąt palet z półproduktami. Przejęto także milion złotych w gotówce - informuje CBŚP.

CBŚP zlikwidowało nielegalną fabrykę tytoniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wśród zatrzymanych 12 osób to obywatele Ukrainy. Łączne straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzenia należnego podatku akcyzowego od zabezpieczonego towaru oszacowano na kwotę ponad 6,5 mln złotych! Niewykluczone, jednak że straty mogły być większe. Z ustaleń śledczych wynika, że papierosy prawdopodobnie przemycono poza granice Polski i tam sprzedawano. W takim przypadku straty Skarbu Państwa w podatkach akcyzowym, VAT i celnym mogłyby wynieść blisko 40 milionów złotych!

- Na terenie nielegalnej fabryki zabezpieczono również odpady poprodukcyjne papierosów, mogące świadczyć o tym, że można było w tym miejscu wyprodukować ponad 33 mln szt. papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy - dodają funkcjonariusze CBŚP.

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Wielkopolskiego Wydziału Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw karno-skarbowych.

Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu, na wniosek prowadzącej śledztwo prokurator, zastosował wobec wszystkich 16 podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.