Trzy lata temu ulica Wrocławska zmieniła się w deptak

i

Autor: Fot. Mamik/ Fotopolska.eu Trzy lata temu ulica Wrocławska zmieniła się w deptak

Będzie remont Wrocławskiej. Poznańska ulica wypięknieje?

2015-06-05 12:06

W połowie września rozpocznie się przebudowa ulicy Wrocławskiej. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na remont ulicy, wart 2 miliony złotych. Jakich zmian możemy się spodziewać?  

Jak donosi Gazeta Wyborcza, w połowie września ruszy wielka przebudowa ulicy Wrocławskiej. Już w listopadzie na ulicy pojawi się równa, antypoślizgowa kostka. Ma ona zastąpić dotychczasowy, nierówny bruk, który był uciążliwy dla mieszkańców. Remont obejmie odcinek od ul. Podgórnej do Koziej. Na nawierzchni się nie skończy - w planach jest także wymiana infrastruktury podziemnej, czyli gazociągów, wodociągów oraz linii energetycznych. 


Wrocławska tętni życiem

Ulica Wrocławska to jedna z najtłoczniejszych ulic Poznania. To ulubiona droga mieszkańców Poznania oraz turystów zmierzających na Stary Rynek. Może dlatego od dłuższego czasu możemy obserwować tutaj prawdziwy wysyp przeróżnych, gastronomicznych punktów. Nastawione są przede wszystkim na osoby, które w biegu chcą coś przekąsić.

Od kiedy ulica stała się deptakiem - czyli 1 maja 2012 roku, na Wrocławskiej nie brakuje również ogródków, które pojawiają się wraz z rozpoczęciem sezonu letniego. Można powiedzieć, że największym minusem ulicy dotychczas była właśnie nawierzchnia - nierówna i niebezpieczna. Chodniki również pozostawiają wiele do życzenia...

Nawierzchnia  dla kobiecych szpilek

- W tegorocznego sylwestra po Wrocławskiej będzie już można biegać w szpilkach. Kamienna kostka, którą tutaj zamontujemy, będzie równa i antypoślizgowa - mówi Ireneusz Woźny z ZDM w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Drogowcy zapewniają, że nawierzchnia będzie równa oraz antypoślizgowa. Na ulicy pojawią się granitowe kostki, a poziom jezdni i chodnika zostanie wyrównany - czyli w końcu będzie tak, jak na prawdziwym deptaku! Remont rusza we wrześniu, a pierwszych efektów możemy wypatrywać już w listopadzie.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki