Kajdanki

i

Autor: Canva.com

Bezczelnie OKRADLI dom w okolicach Śremu! Jeden ze złodziei to jeszcze DZIECKO!

2020-06-20 14:35

Policjanci ze Śremu zatrzymali dwóch złodziei, którzy za cel obrali sobie jeden z domów jednorodzinnych w gminie Książ Wielkopolski. Okazało się, że jeden z nich ma 14 lat!

W poniedziałek (8 czerwca) policjanci ze Śremu otrzymali zgłoszenie o kradzieży biżuterii i zegarków z domu jednorodzinnego w gminie Książ Wielkopolski. Co udało się ustalić?

- Z ich ustaleń wynikało, że na terenie małej wioski w gminie Książ Wielkopolski, ktoś, przez otwarte okno, wszedł do domu jednorodzinnego i ukradł biżuterię oraz zegarki o łącznej wartości blisko 6 000 złotych - relacjonuje Ewa Kasińska z KPP w Śremie.

Po kilku dniach udało się dotrzeć do sprawców. Okazali się nimi 26-latek i jego 14-letni wspólnik!

- Amatorzy cudzej własności usłyszeli zarzuty, przyznali się do kradzieży i złożyli wyjaśnienia. W czynnościach z udziałem nieletniego uczestniczyła matka chłopaka. Policjanci odzyskali też większość zrabowanego mienia, które wróciło już do pokrzywdzonej - dodaje Kasińska.

26-latkowi grozi pozbawienie wolności, a nieletni odpowie za swój czyn przed sądem rodzinnym.

Czytaj też: Sprawdź, dlaczego warto spędzić tam wakacje

Miało być włamanie "idealne". Nie zapomnieli nawet o maseczkach! Coś poszło nie tak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE