Bogdanka nie będzie już zalewała parku Wodziczki! W planach jest nowy kolektor! [AUDIO]

2019-09-24 14:30 DR
Bogdanka
Autor: Poznańskie Inwestycje Miejskie Bogdanka

Bogdanka nie będzie zamieniała się już w rwący potok! Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg związany z budową nowego kolektora. Jak twierdzą urzędnicy Bogdanka nie będzie występować z brzegów i zalewać okolicznych terenów – przede wszystkim parku Wodziczki. A to zdarzało się bardzo często podczas ulewnych opadów deszczu.

Bogdanka ma już nie zalewać terenów obok których przepływa! Pomóc ma w tym budowa nowego kolektora. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły właśnie przetarg w tej sprawie.

Wylewanie Bogdanki spowodowane jest w dużej mierze faktem, że dotychczasowy kolektor deszczowy nie jest w stanie przenieść tej ilości wód, która w momencie intensywnych opadów deszczu płynie ciekiem Bogdanka

mówi nam kierownik projektu, Karol Beszterda. Sytuacja w parku Wodziczki przy podczas intensywnych opadów deszczu nie wyglądała najlepiej. Spokojny potok zamienia się wtedy w rwącą rzeką.

Inwestycja ma polegać na wybudowaniu w innym miejscu, całkowicie nowego kanału.

On będzie przebiegał równolegle do kanału istniejącego. Jego trasa też zaczyna się w parku Wodziczki, ale będzie przebiegał przez terenu stadionu, pod ulicą Armii Poznań, przecinał ulicę Szelągowską i wpadał do Warty.

Posłuchaj całej rozmowy z Karolem Beszterdą:

Póki co nie wiadomo, kiedy inwestycja zostanie zrealizowana i ile będzie kosztować. Wyłoniona w przetargu firma będzie musiała najpierw przygotować dokumentację techniczną i kosztorys inwestorski.​