Chciała pomóc, a prawie zginęła! Recydiwista chciał udusić kobietę!

2019-09-12 9:12 BM
Policja
Autor: policja.gov.pl

Straszna historia z Krotoszyna (woj. wielkopolskie). Kobieta chciała pomóc mężczyźnie, który nie miał gdzie się podziać, a ten ją prawie zabił. 58-latek jest dobrze znany miejscowym policjantom.

Bezinteresowna pomoc mogła skończyć się wielką tragedią. Portal faktykaliskie.pl opisuje, że 58-latek zjawił się w domu swojej niedoszłej ofiary i poprosił o schronienie. Kobieta zlitowała się nad nim i zaproponowała u nocleg w budynku gospodarczym.

- Kiedy do niego weszli mężczyzna zaczął krzyczeć do pokrzywdzonej i grozić jej śmiercią, złapała ją za szyję, powodując problemy z oddychaniem i odrapania ciała - relacjonuje przebieg zdarzenia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim w rozmowie z lokalnym portalem.

Przerażona kobieta szybko zaczęła wołać o pomoc. Usłyszał to jeden z sąsiadów, który jej pomógł. Na miejsce przyjechali policjanci, a napastnik trafił do więzienia. Przy sprawdzaniu trzeźwości okazało się, że miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna jest dobrze znany organom ścigania. Wcześniej dopuścił się znieważenia innych osób, a także był już karany za podobne przestępstwa. Tym samym może spędzić w więzieniu resztę życia.