Chcieli przepłynąć jezioro wpław, jeden z nich poszedł na dno. Koszmar w jeziorze w Łopiennie

i

Autor: archiwum SE zdjęcie ilustracyjne

utonął na jego oczach

Mężczyzna zauważył, że jego kolega tonie! Nic nie był w stanie zrobić. Koszmar w jeziorze w Łopiennie

2023-08-16 13:36

Dramatyczne doniesienia. We wtorek późnym wieczorem (15 sierpnia) służby odnalazły ciało ok. 20-letniego mężczyzny, który utonął w jeziorze w Łopiennie w pow. gnieźnieńskim w Wielkopolsce. Młody mężczyzna pływał w jeziorze z dwoma kolegami. W pewnym momencie zaczął się topić.

Zgłoszenie o zdarzeniu służby odebrały we wtorek, 15 sierpnia ok. godz. 19.30. Jak tłumaczyła PAP sekc. Kamila Kozłowska z Komendy Powiatowej PSP w Gnieźnie, ze wstępnych informacji wynika, że trzech młodych mężczyzn pływało w jeziorze w Łopiennie. W pewnym momencie jeden z nich zawrócił, natomiast dwóch pozostało w wodzie.

- Jeden z tych mężczyzn, którzy pozostali w wodzie, już dopływał do brzegu i wtedy zauważył, że jego kolega się topi i chciał po niego wrócić, ale nie miał już na tyle siły – powiedziała Kozłowska.

Pomoc na miejsce zdarzenia wezwali świadkowie. Rozpoczęły się poszukiwania młodego mężczyzny. Działania nad jeziorem prowadziły liczne jednostki straży z powiatu gnieźnieńskiego i z obszaru Żnina. Na miejsce przyjechała również specjalistyczna grupa wodno-nurkowa z Poznania.

We wtorek późnym wieczorem (15 sierpnia), Kozłowska powiedziała PAP, że ciało ok. 20-letniego mężczyzny zostało zlokalizowane przy użyciu sonarów i wyciągnięte z wody przez nurków.

Czynności na miejscu nadal prowadzi policja. Obecni są także strażacy, którzy zabezpieczają teren.

Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane.

Sonda
Umiesz pływać?
Rok od śmierci Rafała L., który utonął po kłótni z kolegą