Warta Poznań

Autor: Maciej Brzeziński / Eska Poznań Warta Poznań

Chojniczanka Chojnice - Warta Poznań: Zwycięstwo na wagę złota!

2019-04-25 11:29

Warta Poznań wygrała w Chojnicach 2:0. To zwycięstwo może okazać się kluczowe w walce o utrzymanie w Fortuna 1. Lidze. Zieloni mają 4 punkty przewagi nad strefą spadkową, a do końca sezonu zaledwie cztery spotkania.

Poznaniacy nie byli faworytami środowego spotkania. To wyżej notowana Chojniczanka miała dyktować warunki gry, a Zieloni mieli liczyć na kontrataki. Mecz miał zupełnie odwrotny przebieg. Zawodnicy Petra Nemca od początku narzucili swój styl gry i szybko strzelili dwa gole.

W 7. minucie w polu karnym Paweł Zawistowski sfaulował Tomasza Dejewskiego. Do rzutu karnego podszedł Robert Janicki, który jedenastkę zamienił na gola. Kilka minut później było już 2:0. Wszystko za sprawą Adriana Cierpki. Pomocnik Warty uderzył piłkę a około 20 metrów i nie dał żadnych szans Radosławowi Janukiewiczowi. Bramki z tego spotkania można zobaczyć TUTAJ.

Zieloni mieli pełną kontrolę nad spotkaniem, a ostatnie 20. minut spotkania grali w przewadze jednego zawodnika. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę otrzymał Przemysław Pietruszka. - To zwycięstwo jest dla nas z pewnością na wagę złota. Troszkę odetchnęliśmy, ale przed nami jeszcze są ostatnie cztery kolejki i sądzę, że walka o utrzymanie będzie trwała do samego końca - skomentował spotkanie Petr Nemec.

Już w najbliższą niedzielę (28 kwietnia) Warta podejmie na własnym stadionie Odrę Opole. Początek meczu o godz. 16:00.