Co choinka ma wspólnego z tirem? Znajdź 5 różnic [ZDJĘCIA]

2019-11-28 10:40

W dzieciństwie często bawiliśmy się w grę ze znajdowaniem różnic między poszczególnymi obrazkami. Policjanci z Jarocina opisali pewną sytuację na drodze, która jest całkowicie niedopuszczalna. Święta Bożego Narodzenia nie mają z tym wiele wspólnego.

W sklepach i galeriach handlowych jest już wiele udekorowanych choinek. Nikomu to nie przeszkadza, bo taki jest klimat świąt, a choinka jest największych ich symbolem. Policjanci z Jarocina zauważyli jednak inny problem, który przeszadza wielu.

- Choinką nazywa się też samochody (szczególnie ciężarowe), których kierowcy montują na kabinach pojazdów przeróżne światełka, światła, ozdoby i ozdóbki. te dodatkowe bibeloty są jednak w większości niedozwolone a i bardzo uciążliwe dla innych uczestników ruchu drogowego. Zwłaszcza wówczas, gdy jedziemy ciemną, nieoświetloną drogą a nagle, z przeciwnego kierunku ukazuje nam się jasna, nierozpoznawalna, pionowa tafla rozświetlona niczym przysłowiowa choinka lub tzw. UFO. Tafla, która oślepia innych kierowców - opowiadają mundurowi.

Samochód ciężarowy może być wyposażony w światła, które szczegółowo określa Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

- Świąteczny nastrój właścicieli zbyt mocno oświetlonych pojazdów, podczas spotkania z nami może zakończyć się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego takiego samochodu oraz mandatem w wysokości do 500 zł - mówią policjanci, którzy bardzo lubią święta. - I nie, żebyśmy nie lubili świąt. Dlatego, że dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, a oślepiające innych światła z pewnością temu bezpieczeństwu zagrażają - kończą.

Może fizycznych różnic między samochodem ciężarowym, a choinką nie ma zbyt wiele, to zawsze trzeba stosować się do przepisów. Nie warto utrudniać podróż sobie i innym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE