Koronawirus 8.04.2022. Ile jest dziś zakażeń? Raport [piątek, 8 kwietnia 2022 r.]

i

Autor: Podlaski Urząd Wojewódzki

Pacjenci są załamani

Coraz więcej przypadków dziwnej wysypki w Poznaniu?! Lekarze podejrzewają najgorsze

2022-07-22 13:42

Niepokojące doniesienia ze stolicy Wielkopolski. Ostatnio informowaliśmy, że na oddziale zakaźnym szpitala miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu przebywa czterech pacjentów, zakażonych wirusem małpiej ospy. Już wiadomo, że liczba zakażonych rośnie - medycy mówią o kolejnych pacjentach z dziwną wysypką w Poznaniu.

Małpia ospa atakuje Poznań! Lekarze mówią o kolejny przypadkach zakażenia?

We wtorek (19 lipca) rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu Zuzanna Pankros przekazała, że na oddziale zakaźnym placówki hospitalizowanych jest czterech pacjentów, u których w ubiegłym tygodniu zdiagnozowano zakażenie wirusem małpiej ospy. - To troje Polaków i jeden obywatel Stanów Zjednoczonych. Pacjenci są w dobrym stanie. Wszyscy mają te same objawy, tzn. nie mają podwyższonej temperatury, ale mają chorobową wysypkę - powiedziała.

Pankros dodała, że zgodnie z wymogami resortu zdrowia chorzy są hospitalizowani i będą izolowani przez co najmniej 21 dni.

Pisaliśmy o tym tutaj: Pierwsze potwierdzone przypadki małpiej ospy w Poznaniu. Zakażone są cztery osoby

Teraz - jak informuje Radio Poznań - pojawiły się doniesienia o kolejnych zakażeniach. Na razie nikt nie ujawnia, czy są to osoby w jakikolwiek sposób powiązane z wcześniej wspominanymi chorymi.

Informację o kolejnych podejrzeniach przekazała w rozmowie z Radiem Poznań Jadwiga Kuczma-Napierała, szefowa wielkopolskiego sanepidu. – To są podejrzenia. Chorzy są w szpitalu i są diagnozowani (...) Na początku trudno powiedzieć czy to jest małpia ospa. Nawet w przypadku wykwitów na skórze może to być ospa wietrzna. (...)Pobieramy próbki i w badaniu w zakładzie PZH sprawdzamy, czy to małpia ospa – mówiła.

Sonda
Czy obawiasz się, że małpia ospa będzie równie groźna, jak COVID-19?
Unikalny na skalę całego kraju lodospad po raz kolejny powstaje na kieleckiej Kadzielni.