Wielkopolska: 34-latek chciał podpalić znajomych. Trafił do aresztu

i

Autor: pixabay.com

O krok od tragedii!

Czerniejewo. 34-latek chciał podpalić znajomych

2023-01-03 18:30

Dramatyczne chwile w wielkopolskim Czerniejewie. Podczas spotkania towarzyskiego 34-latek oblał benzyną znajomych i chciał ich podpalić! Nie udało mu się tylko dlatego, że miał mokre zapałki. Sprawcę zatrzymali policjanci. Decyzją sądu, 34-latek trafił do tymczasowego aresztu.

Wielkopolska: 34-latek chciał podpalić znajomych

O szokującym zdarzeniu poinformowała we wtorek, 3 stycznia Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. Jak podano, kilka dni temu w godzinach wieczornych stróże prawa z Komisariatu Policji w Czerniejewie otrzymali zgłoszenie od mieszkańca miasta, że 34-letni mężczyzna wszczął podczas spotkania ze znajomymi awanturę, a następnie groził podpaleniem mieszkania.  - Gdy na miejsce udali się funkcjonariusze, okazało się, że w lokalu znajdującym się w kamienicy przebywały cztery osoby w wieku od 28 do 70 lat, które spożywały alkohol. Z policyjnych ustaleń wynika, że jeden z mężczyzn stał się agresywny, przyniósł baniak z benzyną, polał uczestników i zaczął grozić, że ich podpali. Nawet próbował, ale z uwagi na zamoczone zapałki próba się nie powiodła - relacjonują mundurowi.

34-letni agresor został zatrzymany i usłyszał zarzuty groźby karalnej oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru budynku wielorodzinnego zagrażające życiu i zdrowiu wielu osób. Przestępstwa te zagrożone są karą pozbawienia wolności do 8 lat. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany na trzy miesiące. Mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję.

Zarżnął Andrzeja w łóżku i podpalił
Sonda
Czy polskie prawo jest surowe dla przestępców?