Czy mieszkańcy Poznania chodzą do kościoła? Ten raport mówi PRAWDĘ

2020-12-11 14:22 bm
Czy mieszkańcy Poznania chodzą do kościoła? Ten raport mówi PRAWDĘ
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Czy mieszkańcy Poznania chodzą do kościoła? Ten raport mówi PRAWDĘ

Czy poznaniacy chodzą do kościoła? Z raportu opublikowanego przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że jest z tym duży problem. Zresztą podobnie, jak z przyjmowaniem komunii świętej.

Kościół opublikował właśnie dane za 2019 rok. Wynika z nich, że do kościoła uczęszcza 36,9 procent Polaków. To o jeden procent mniej niż rok wcześniej i wiele na to wskazuje, że z każdym rokiem ten odsetek będzie coraz mniejszy.

Najwięcej osób uczęszcza do kościoła w diecezjach: tarnowskiej (70,8 proc.), rzeszowskiej (62,1 proc.) i przemyskiej (58,5 proc.). W tych diecezjach jest także najwyższy odsetek uczniów uczęszczających na lekcje religii. To około 98 procent, czyli o jeden punkt procentowy mniej niż w 2018 roku.

Jak wygląda sytuacja w diecezji poznańskiej? W 2019 roku w niedzielnych mszach świętych uczestniczyło 36,8 proc. wiernych. To mniej więcej wynik w połowie stawki wszystkich archidiecezji. Najgorzej sytuacja wygląda w diecezjach koszalińsko-kołobrzeskiej (23,8), łódzkiej (23,6) i szczecińsko-kamieńskiej (23,3).

Jeśli chodzi o przyjmowanie komunii świętej to w archidiecezji poznańskiej to odsetek wynosi 18,3%. Jest on nieco wyższy niż średnia w całym kraju, która ma 16,7%.

Policja, Żandarmeria i Straż Narodowa chroniły kościoła. Strajkujący krzyczeli" chodźcie z nami
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE