MPK Poznań

i

Autor: ESKA INFO Poznań Poznań: Tramwaj rozjechał 22-latkę! Śledczy nie komentują tragedii. Mają ważny powód!

ZTM Poznań zdradza szczegóły

Dzień bez Samochodu w Poznaniu. Będzie darmowa komunikacja, ale wystarczy spełnić jeden warunek

2022-09-21 15:49

Dzień bez Samochodu w Poznaniu. ZTM Poznań w związku z tym nietypowym świętem daje kierowcom możliwość korzystania z komunikacji miejskiej w Poznaniu za darmo. Wystarczy spełnić tylko jeden warunek. O tym nie możesz zapomnieć!

Dzień bez Samochodu w Poznaniu

Trwa Europejski Tydzień Mobilności. W miniony weekend w Poznaniu odbyły się "Mobiliada" oraz Park(ing) Day. Z kolei w najbliższy czwartek (22 czerwca) jest Dzień bez Samochodu. Oznacza to, że tego dnia każdy będzie mógł podróżować na liniach ZTM Poznań bezpłatnie. - Warunkiem będzie okazanie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu (jeden dowód – jedna osoba) - tłumaczy ZTM Poznań.

Ponadto tego dnia na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego auta będzie można podróżować pociągami Kolei Wielkopolskich oraz POLREGIO i przesiąść się na transport ZTM. - Osoby chcące podróżować pociągami KW i POLREGIO w dłuższych relacjach, tj. przekraczających granice województwa, będą zobowiązane do pokrycia kosztów przejazdu pociągiem wg taryfy przewozowej danego przewoźnika na długości od granicy województwa do miejsca docelowego położonego na terenie innego województwa lub odwrotnie. Jeden dowód rejestracyjny auta uprawnia do darmowego przejazdu jedną osobę - wyjaśnia ZTM.

Dzień bez Samochodu, ale z rowerem

Dzień bez Samochodu to także okazja, aby przesiąść się na rower miejski. Operator PRM - firma Nextbike aktywnie włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności. - 22 września każdy użytkownik PRM będzie mógł wypożyczyć go przez godzinę za darmo. Promocja będzie dotyczyła wszystkich użytkowników PRM – zarówno posiadaczy biletów okresowych na karcie PEKA, jak i tych, którzy takiego biletu w momencie wypożyczania roweru nie mają - czytamy w komunikacie.

Dzień bez Samochodu. Geneza

Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana corocznie 22 września. Wieńczy obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (Tydzień Mobilności). Początki dnia bez samochodu sięgają 1973 roku.

Powódź w Poznaniu
Sonda
Czy skorzystasz z darmowej komunikacji miejskiej w Poznaniu?

POZNAŃ okiem artystów - posłuchaj jak wygląda stolica Wielkopolski oczami Krzysztofa Grabowskiego.

Listen to "Ezoteryczny Poznań/ Muzyka za Przewodnika" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE