Koronawirus

i

Autor: Pixaby

Do Poznania przyjadą Chińczycy z koronawirusem?! MTP komentują doniesienia

2020-01-30 8:00

Za kilka dni w Poznaniu rozpoczną się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Budma". Wielu wystawców pochodzi z Chin, gdzie rozprzestrzenia się śmiertelny koronawirus. Nic dziwnego, że na poznaniaków padł blady strach. Czy jest się czego bać? Międzynarodowe Targi Poznańskie komentują sprawę!

Targi "Budma" to jedne z największych wydarzeń na Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku zaplanowano je od 4 do 7 lutego. Wśród wystawców wielu będzie z Chin. Poznaniacy zaczęli się obawiać czy czasami przedstawiciele z tego zakątku świata nie przywiozą zabójczego koronawirusa. - Dlaczego przyjeżdżają do Poznania? To może być śmiertelnie niebezpieczne - piszą do nas czytelnicy.

W środę poprosiliśmy Międzynarodowe Targi Poznańskie o komentarz w tej sprawie. Otrzymaliśmy obszerny komunikat, który odnosi się do wszystkich doniesień związanych z chińskimi wystawcami na targach "Budma".

- W związku z informacjami dotyczącymi zachorowań wywołanych koronawirusem 2019-nCoV, śledzimy na bieżąco komunikaty udostępniane przez Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) i działamy zgodnie z procedurami. Jesteśmy też w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu i wykonujemy jej zaleceniami - czytamy w oświadczeniu MTP.

MTP zapewniły, że w trakcie "Budmy" będzie funkcjonował punkt medyczny, w poszerzonym składzie, który będzie w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu oraz szpitalem medycznym, zabezpieczającym wydarzenia targowe pod kątem wszelkich zdarzeń medycznych.

Wiemy, że wśród wystawców będą także Chińczycy, ale w mniejszej liczbie niż pierwotnie planowano. - Znacząca liczba firm zrezygnowała z przyjazdu. Na ten moment udział planuje kilkanaście firm. Nie ma wśród nich firm pochodzących z miasta Wuhan - dodała Karolina Nawrot z Centrum Prasowego Grupy MTP.

CZYM JEST KORONAWIRUS?

Główny Inspektorat Sanitarny informuje podróżnych, że koronawirus z Chin (koronawirus 2019-nCoV) jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu. Według aktualnej wiedzy nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin.

KORONAWIRUS Z CHIN - JAKIE OBJAWY?

  • temperatura ciała wyższa niż 38°C
  • kaszel, duszność, problemy z oddychaniem
  • objawy zapalenia płuc
  • ogólne osłabienie

Czynnikami ryzyka jest przebywanie w towarzystwie osoby zakażonej, niedawna podróż do Chin (zwłaszcza prowincji Wuhan). Niebezpieczny jest też kontakt z narażonym na wirus zwierzęciem.

Wirus rozwija się w ciągu 7-14 dni. Powoduje zapalenie płuc, które kończy się śmiercią!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają