O krok od tragedii!

Pożar domu jednorodzinnego pod Piłą! Służby wezwał 14-latek, który był sam w domu [ZDJĘCIA]

2023-02-06 18:08

O sporym szczęściu może mówić 14-latek, który w porę zauważył pożar i wezwał straż. Do zdarzenia w miejscowości Dolaszewo (powiat pilski). Jak wyjaśnił jeden z lokalnych portali, w chwili pożaru chłopak przebywał sam w domu.

Dolaszewo: Pożar domu jednorodzinnego. Z budynku niewiele zostało

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 5 lutego. - O godzinie 21:44 straż pożarna w Pile otrzymała zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Dolaszewo. Już w trakcie dojazdu pierwszych zastępów potwierdzono rozwinięty pożar dachu, płomienie obejmowały większość połaci dachowej. Pierwsze działania polegały na podaniu prądów wody w natarciu na pożar oraz działaniu w obronie sąsiedniego budynku. W wyniku pożaru oberwaniu uległ sufit, spalona konstrukcja dachu zapadła się do części mieszkalnej - wyjaśnia mł. bryg. Paweł Kamiński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

Jak informuje portal "WLKP 24", to 14-letni chłopiec powiadomił służby o pożarze. W w chwili zdarzenia przebywał sam w budynku.

Strażacy, po ugaszeniu ognia, pomogli właścicielom w ewakuacji mienia ocalałego z pożaru. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały blisko 5 godzin, udział brały zastępy z obu Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP w Pile oraz OSP Szydłowo, OSP Stara Łubianka i OSP Pokrzywnica.

Sonda
Czy kiedykolwiek udzielałeś/aś komuś pomocy po pożarze?
Niepublikowane nagranie z pożaru w koszalińskim escape roomie

Co jest w życiu NAPRAWDĘ ważne, a na co lepiej "machnąć ręką"?

Posłuchaj rad Krystyny Mirek, autorki książki "Uwierz w szczęście"!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają