Dorwali go! Seryjny podpalacz z Poznania złapany. Grozi mu nawet 5 lat więzienia

i

Autor: POLICJA Dorwali go! Seryjny podpalacz z Poznania złapany. Grozi mu nawet 5 lat więzienia

JUŻ NIC NIE SPŁONIE

Dorwali go! Seryjny podpalacz z Poznania złapany. Grozi mu nawet 5 lat więzienia

2023-03-08 22:13

Policjanci z Grunwaldu złapali seryjnego podpalacza. 31-latek swoim przerażającym hobby zniszczył kilka samochodów, elewacje budynków, śmietniki oraz banery reklamowe. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. Teraz, grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Poznań. Policjanci złapali seryjnego podpalacza

Grunwaldzcy policjanci zatrzymali 31-latka, który ponownie dokonał serii podpaleń w mieście. Tym razem do przestępstw doszło przy ul. Jawornickiej w Poznaniu.  

Pierwsze sygnały o jego przestępczym działaniu policjanci otrzymali jeszcze w ubiegłym roku. Mężczyzna w przeszłości podpalił dwa pojazdy, cztery pojemniki na odpady, płomienie uszkodziły elewacje budynków, banery reklamowe. Łączna wartość strat została oszacowana na ponad 130 tysięcy złotych. Teraz, mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Podczas śledztwa odkryto, że to nie był koniec! 12 lutego bieżącego roku zniszczył kolejne banery reklamowe.

Straty oszacowano na blisko 20 tysięcy złotych. Ponadto, tego samego dnia za pośrednictwem komunikatora społecznościowego, groził właścicielom jednej z poznańskich firm podpaleniem budynku. Chciał w ten sposób wyłudzić od niech pieniądze. Sprawca został namierzony i zatrzymany przez policjantów już kilka dni po tym zdarzeniu – przekazała grunwaldzka policja. 

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutów. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia

Sonda
Czy kiedykolwiek udzielałeś/aś komuś pomocy po pożarze?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany