Linette szybko pożegnała się z kortami w Melbourne

Autor: pixabay.com Linette szybko pożegnała się z kortami w Melbourne

Druga runda Australian Open nie dla Magdy Linette. Japonka okazała się za silna

2019-01-15 13:45

Magda Linette żegna się z Australian Open 2019. Poznanianka przegrała spotkanie pierwszej rundy z Naomi Osaką 4:6, 2:6.

Już po czwartkowym losowaniu wszyscy wiedzieli, że Magdę Linette czeka wyjątkowo trudne zadanie. Poznanianka w pierwszej rundzie musiała zmierzyć się z czwartą rakietą świata, Naomi Osaką, która w 2018 roku wygrała m.in. US Open.

Linette nie była więc faworytką spotkania, które rozpoczęło się po godz 11:00. Japonka od pierwszych piłek prowadziła grę i nie pozwalała na zbyt wiele ambitnej, ale bezradnej Poznaniance. Osaka dwukrotnie przełamała serwis Linette w pierwszym secie i bez większych problemów wygrała tę partię 6:4.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się niemalże podobnie, co pierwsza. Japonka bardzo szybko przełamała reprezentantkę Polski i mogła spokojnie kontrolować to, co dzieje się na korcie. Poznanianka popełniała dużo niewymuszonych błędów, co tylko ułatwiało zadanie dobrze dysponowanej i skutecznej rywalce.

Druga partia padła również łupem Japonki, a cały mecz trwał zaledwie 59 minut. Tym samym Linette nie powtórzy sukcesu w Melbourne sprzed roku, kiedy to dotarła do trzeciej rundy tego turnieju.

W pierwszej rundzie Australian Open 2019 oglądaliśmy czterech reprezentantów Polski. Po zaciętych bojach, z turniejem pożegnali się Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Swój mecz wygrała za to Iga Świątek, która jako jedyna będzie reprezentować Polskę w dalszej części turnieju.