Na początku tego roku poznaniacy zmagali się z przepełnionymi pojemnikami

i

Autor: Łazarz.pl/ Łazarz Facebook Na początku tego roku poznaniacy zmagali się z przepełnionymi pojemnikami

FB Serwis odpowiada na skargi mieszkańców - będzie częstszy wywóz śmieci [AUDIO]

2015-05-28 10:59

Konsorcjum FB Serwis po licznych skargach poznaniaków obiecuje poprawę. Od 8 czerwca będzie więcej śmieciarek na Grunwaldzie i na Ratajach. To dzielnice, które mają największy problem z ilością odpadów.

Prezes przeprasza

Prezes zarządu FB Serwis przeprasza poznaniaków i zapowiada, że od 8 czerwca z Rataj oraz Grunwaldu odpady będą wywożone częściej. Firma wystosowała już wniosek do ZM GOAP o zgodę na start nowego harmonogramu. Zmiany mieszkańcy Poznania mogą zawdzięczać przede wszystkim sobie. To właśnie dzięki ich zgłoszeniom firma postanowiła zadziałać.
 
- Uważam, że nikt nie zasłużył na to w Poznaniu, żeby mieć zaraz po świętach i w styczniu przepełnione pojemniki. Dobrze, że jeszcze wtedy nie mieliśmy do czynienia z wysokimi temperaturami, bo pewnie wtedy sytuacja byłaby jeszcze bardziej dramatyczna - mówi w rozmowie z Epoznan.pl Artur Pielech, prezes zarządu FB Serwis.

Zima w odpadach

Krytyczna sytuacja wystąpiła zimą, tego roku. Na przełomie stycznia oraz lutego mieszkańcy Grunwaldu oraz Rataj dosłownie tonęli w śmieciach. Jak przyznaje Artur Pielach, sytuacja nie była zła, lecz wręcz katastrofalna. Codziennie firma otrzymywała kilkanaście a nawet kilkadziesiąt reklamacji.


Nowy harmonogram

Od 8 czerwca w tych dwóch sektorach śmierci będą wywożone częściej.  Na ratajskich osiedlach śmieci zmieszane będą wywożone trzy razy w tygodniu, plastiki dwa razy w tygodniu a szkło - dwa razy w miesiącu. Ponad to każda trasa zyska swoją stałą ekipę pracowników, którzy mają reagować na potrzeby mieszkańców.

Z prezesem Zarządu FB Serwis rozmawiał reporter Radia Eski, Romuald Kłosowski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają