Na początku tego roku poznaniacy zmagali się z przepełnionymi pojemnikami

i

Autor: Łazarz.pl/ Łazarz Facebook Na początku tego roku poznaniacy zmagali się z przepełnionymi pojemnikami

FB Serwis odpowiada na skargi mieszkańców - będzie częstszy wywóz śmieci [AUDIO]

2015-05-28 10:59

Konsorcjum FB Serwis po licznych skargach poznaniaków obiecuje poprawę. Od 8 czerwca będzie więcej śmieciarek na Grunwaldzie i na Ratajach. To dzielnice, które mają największy problem z ilością odpadów.

Prezes przeprasza

Prezes zarządu FB Serwis przeprasza poznaniaków i zapowiada, że od 8 czerwca z Rataj oraz Grunwaldu odpady będą wywożone częściej. Firma wystosowała już wniosek do ZM GOAP o zgodę na start nowego harmonogramu. Zmiany mieszkańcy Poznania mogą zawdzięczać przede wszystkim sobie. To właśnie dzięki ich zgłoszeniom firma postanowiła zadziałać.
 
- Uważam, że nikt nie zasłużył na to w Poznaniu, żeby mieć zaraz po świętach i w styczniu przepełnione pojemniki. Dobrze, że jeszcze wtedy nie mieliśmy do czynienia z wysokimi temperaturami, bo pewnie wtedy sytuacja byłaby jeszcze bardziej dramatyczna - mówi w rozmowie z Epoznan.pl Artur Pielech, prezes zarządu FB Serwis.

Zima w odpadach

Krytyczna sytuacja wystąpiła zimą, tego roku. Na przełomie stycznia oraz lutego mieszkańcy Grunwaldu oraz Rataj dosłownie tonęli w śmieciach. Jak przyznaje Artur Pielach, sytuacja nie była zła, lecz wręcz katastrofalna. Codziennie firma otrzymywała kilkanaście a nawet kilkadziesiąt reklamacji.


Nowy harmonogram

Od 8 czerwca w tych dwóch sektorach śmierci będą wywożone częściej.  Na ratajskich osiedlach śmieci zmieszane będą wywożone trzy razy w tygodniu, plastiki dwa razy w tygodniu a szkło - dwa razy w miesiącu. Ponad to każda trasa zyska swoją stałą ekipę pracowników, którzy mają reagować na potrzeby mieszkańców.

Z prezesem Zarządu FB Serwis rozmawiał reporter Radia Eski, Romuald Kłosowski.