Gniezno: Gaz pieprzowy i ślady krwi na klatce. Tajemnicza śmierć 43-latka

2021-11-25 15:24
Gniezno: Gaz pieprzowy i ślady krwi na klatce. Tajemnicza śmierć 43-latka
Autor: policja.gov.pl Gniezno: Gaz pieprzowy i ślady krwi na klatce. Tajemnicza śmierć 43-latka

Dramatyczne wydarzenia w Gnieźnie (woj. wielkopolskie). Nie żyje 43-latek, który najprawdopodobniej został pobity. W sprawie zatrzymano pięć osób, ale policja ciągle nie ustaliła wersji wydarzeń. Co tam naprawdę się wydarzyło na jednym z gnieźnieńskich osiedli?

W środę (24 listopada) około godz. 20:00 do izby przyjęć Szpitala Chrztu Polski przez nieustalone osoby przyprowadzony został ranny mieszkaniec Gniezna. Mimo starań lekarzy, 43-latek zmarł. W sprawie zatrzymano pięć osób, ale policja podkreśla, że nadal ustalane są okoliczności zdarzenia. Ze względu na dobro postępowania nie udziela na razie szczegółowych informacji dotyczących sprawy.

Portal gniezno24.com podał, że "w środę po godzinie 20. gnieźnieńscy strażacy zostali wezwani do jednej z kamienic przy ul. Św. Wawrzyńca (w pobliżu wiaduktu) gdzie mieszkańcy wyczuwali gryzący zapach na klatce schodowej. Na miejscu stwierdzono iż prawdopodobnie w budynku ktoś rozpylił gaz pieprzowy. Na klatce schodowej zauważono także ślady krwi, dlatego o zdarzeniu powiadomiono policję. Stwierdzono, że na miejscu miało dojść do bójki”. Według informacji dziennikarzy portalu, w czasie, kiedy na miejscu pracowali policjanci, do gnieźnieńskiego szpitala doprowadzony został ranny mężczyzna - dotrzeć do izby przyjęć pomogły mu nieznane osoby. Poszkodowany trafił na SOR, gdzie udzielono mu pomocy – miał mieć obrażenia zadane nożem oraz ślady pobicia.

W czwartek Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zwrócili się do osób, które "udzieliły pomocy bądź były świadkami udzielania pomocy rannemu mężczyźnie w rejonie Szpitala Chrztu Polski i doprowadziły go do Izby Przyjęć o pilny kontakt z zastępcą naczelnika Wydziału Kryminalnego pod nr tel. 516-909-731 lub z dyżurnym jednostki tel. 47 77 21 211".

Sonda
Byłaś/eś kiedyś świadkiem bójki?
18-latek podejrzany o śmiertelne pobicie mężczyzny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE