Gostyń: Pijana lekarka przyjmowała pacjentów. Próbowała przeprowadzić zabieg u małego dziecka!

2020-06-06 20:29 gk
Stetoskop
Autor: Bru-nO / CC0 / pixabay.com

Poważne konsekwencje grożą lekarce z Gostynia (woj. wielkopolskie), która przyjmowała pacjentów pod wpływem alkoholu. Policję zawiadomił ojciec 2,5-letniego chłopca, u którego kobieta miała przeprowadzić zabieg dermatologiczny.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Gdy na miejsce przyjechała policja, okazało się, że 49-letnia lekarka ma 1,7 promila alkoholu w organiznmie. Kobieta została zakuta w kajdanki i trafiła na komendę, gdzie trzeźwiała.

W piątek 49-latka usłyszała zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 2,5-letniego chłopca. Podczas przyjmowania małego pacjenta lekarka nie tylko była pijana, ale miała próbować przeprowadzić u chłopca zabieg dermatologiczny bez wymaganej dezynfekcji, dodatkowo w uszkodzonych rękawiczkach ochronnych. Jak tłumaczyła, efekt upojenia wywołał u niej lek na bazie alkoholu, który przyjmowała. Rzeczywiście w jej torebce znaleziono opakowania po wspomnianym leku. Wiadomo, że lekarka spożyła go w dawce większej niż było to zalecane.

Feralnego dnia lekarka przyjęła 45 pacjentów. Grozi jej do pięciu lat za kratkami.

Wcześniej kobieta odpowiadała już za jazdę pod wpływem alkoholu.

Super Raport 5 VI (goście: Bortniczuk, Migalski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ