dramat

Gwóźdź wbił się w oko 20-letniego strażaka OSP. Teraz Kacper ma jedno marzenie [ZDJĘCIA]

2023-08-29 13:23

Chciał zarobić na studia, prawie stracił oko. Kacper Smażych z Wielkopolski przez wypadek w stolarni nie widzi na jedno oko. Chłopak się jednak nie poddaje. Razem z rodziną i przyjaciółmi zbiera pieniądze na długie i kosztowne leczenie.

To miała być sezonowa, dorywcza praca w wakacje. Od października Kacper Smażych miał rozpocząć studia na wymarzonej filologii angielskiej. Niestety, 1 sierpnia, wydarzyło się coś strasznego. Podczas zbijania drewnianych palet gwoździarkami - jeden z gwoździ odbił się od drewna i trafił go w oko. Przeszywający ból przeszedł całe ciało młodego mężczyzny.

Zobacz: Miał być koncert Sanah, wydarzyła się tragedia. 16-letnia Wiktoria z Poznania walczy o życie

Kacper trafił na ostry dyżur okulistyczny w Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie zaczęła się walka o uratowanie oka. - Po operacji dowiedzieliśmy się, że oko udało się uratować ale z ubytkiem w tęczówce - mówi Super Expressowi Kacper. 13 sierpnia puściły szwy w oku, konieczna była kolejna wizyta w szpitalu i kolejny zabieg szycia oka. Kilka dni później szwy znów poluzowały się po raz kolejny i Kacper znowu trafił do szpitala.

- Do tej pory miałem 3 razy szyta twardówkę i rogówkę oka, ponieważ l szwy się rozchodzą - opisuje Kacper i dodaje, że czeka go jeszcze operacja zaćmy, wszczepienie soczewki i plastyka tęczówki. - Zabiegi będą wykonywane prywatnie, ponieważ nie wszystko z tego jest refundowane przez NFZ i jakość zabiegów i soczewek jest po prostu gorsza - opisuje mężczyzna. Następnie prawdopodobnie będzie musiał przejść kolejne operacje: usuwanie blizny rogówki i laserowa korekcja.

Wszystko to mocno komplikuje życie młodego mężczyzny, który jest także młodym strażakiem ochotnikiem. - Chciałem jeszcze rozpocząć kurs na ratownika wodnego - mówi ze smutkiem. Teraz jednak najważniejsze to uratowanie jego oka. Mężczyzna razem z przyjaciółmi zbiera fundusze na kosztowne leczenie. Pomóc może mu każde TUTAJ.

Sonda
Czy wspierasz internetowe zbiórki?
Zbiórka książek w języku ukraińskim na bydgoskiej uczelni