Jakie języki dobrze znać, pracując w IT?

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Jakie języki dobrze znać, pracując w IT?

Jakie języki dobrze znać, pracując w IT?

2022-01-31 8:05

Biegła znajomość języków obcych jest bardzo ważna w branży IT, ponieważ pozwala przezwyciężyć barierę językową podczas obsługi wybranych technologii. Za priorytet należy uznać angielski, ale warto dodatkowo nauczyć się niemieckiego lub francuskiego. Wybór drugiego języka obcego powinien być podyktowany działalnością firmy, w której chcesz pracować.

Język angielski – podstawa w branży IT

W wielu ofertach pracy z sektora nowoczesnych technologii można znaleźć informację o konieczności biegłej znajomości angielskiego przez potencjalnych kandydatów. Obecnie większość programów i aplikacji jest tworzona właśnie w tym języku. Osoby, które znają go jedynie na poziomie podstawowym, mogą nie poradzić sobie z powierzonymi im zadaniami. Należy podkreślić, że ważna jest nie tylko znajomość głównych zwrotów, ale przede wszystkim słownictwa branżowego. Aby wzmocnić swoje umiejętności z tego zakresu warto zdecydować się na kurs dedykowany specjalistom IT.

Branża IT – jakie języki warto znać?

W sektorze nowoczesnych technologii liczy się także znajomość innych języków. Poza angielskim warto wspomnieć o niemieckim, francuskim, a nawet chińskim. Zanim zdecydujesz się na poznanie charakterystycznego słownictwa IT w wybranym języku, zapoznaj się z działalnością danej firmy. Zwróć uwagę, czy współpracuje z zagranicznymi partnerami. W tym przypadku dobra znajomość dodatkowego języka na pewno okaże się Twoim atutem. Jednocześnie należy podkreślić, że tego typu kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy również poza granicami kraju. W Niemczech, w Holandii, we Francji czy w krajach skandynawskich jest duże zapotrzebowanie na specjalistów IT.

W wymaganiach uwzględnionych w ofertach pracy w IT coraz częściej pojawia się adnotacja o biegłej znajomości angielskiego lub innych języków obcych. Widać to również w Poznaniu – w mieście, w którym rynek nowoczesnych technologii rozwija się wyjątkowo dynamicznie. Jeśli chcesz się o tym przekonać, zapoznaj się z najnowszymi propozycjami zatrudnienia. Sprawdź, czy praca IT w Poznaniu jest w zasięgu Twoich możliwości, biorąc pod uwagę wymagania pracodawców.