Jechał z zawrotną prędkością na drodze S5 koło Gniezna. Spotkała go surowa kara

2022-01-11 12:04
Jechał z zawrotną prędkością na drodze S5 koło Gniezna. Spotkała go surowa kara
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ KPP Gniezno Jechał z zawrotną prędkością na drodze S5 koło Gniezna. Spotkała go surowa kara

Już wielu piratów drogowych przekonało się, że nowy taryfikator mandatów jest bardzo surowy. Tym razem kierujący pojazdem na drodze ekspresowej S5 znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. Został zatrzymany przez policjantów z gnieźnieńskiej drogówki i otrzymał wysoki mandat.

Od 1 stycznia 2022 roku nowy taryfikator mandatów. Kierowcy, którzy łamią przepisy drogowe muszą liczyć się z jeszcze surowszymi karami. W sobotę (8 stycznia) jeden z kierujących pojazdami jechał samochodem na S5 w powiecie gnieźnieńskim z prędkością 192 km/h! Jak informują gnieźnieńscy policjanci, mandat w tym przypadku wyniósł 2500 złotych!

Czytaj też: Poznań: Po zatrzymaniu zdecydowała się na desperacki ruch. Kamera wszystko uchwyciła

- Przypominamy: drogi ekspresowe jednojezdniowe i dwujezdniowe o dwóch pasach ruchu w każdą stronę – obowiązuje limit prędkości do 100 km/h. Drogi ekspresowe dwujezdniowe – nie można na nich przekraczać 120 km/h - przekazali policjanci z KPP w Gnieźnie.

Sonda
Czy popierasz podwyżkę mandatów za przekroczenie prędkości?
Pijany kierowca BMW pędził S7 z prędkością 169 km/h
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE