Poznań: Po zatrzymaniu zdecydowała się na desperacki ruch. Kamera wszystko uchwyciła

2022-01-10 13:47
Poznań: Po policyjnym zatrzymaniu zdecydowała się na desperacki ruch. Kamera wszystko uchwyciła
Autor: KMP Poznań Poznań: Po policyjnym zatrzymaniu zdecydowała się na desperacki ruch. Kamera wszystko uchwyciła

Kierująca samochodem marki skoda złamała przepisy ruchu drogowego. Podczas zatrzymania przez policjantów z poznańskiej drogówki zamieniła się miejscami z pasażerem. Wszystko nagrała policyjna kamera. Dlaczego kobieta zdecydowała się na ten desperacki krok?

Do zdarzenia doszło w środę (5 stycznia) na ulicy Krzywoustego w Poznaniu. Kierująca samochodem przekroczyła prędkość o 36 km/h i została zatrzymana przez policjantów z poznańskiej drogówki, którzy wszystko nagrali. Po zatrzymaniu doszło do niecodziennego zdarzenia. - W trakcie przejazdu we wskazane przez mundurowych, bezpieczne miejsce, nagle nastąpiła nieoczekiwana „ przesiadka” - tłumaczą mundurowi z Komendy Miejskiej w Poznaniu.

Okazało się, że 21-latka, która siedziała za kierownicą nie ma prawa jazdy. Dlatego też zdecydowała się na desperacki krok, jakim była zamiana miejsc z pasażerem. - Sprawa znajdzie swój finał w sądzie - dodają policjanci.

Czytaj też: Interwencja na koczowisku Romów w Poznaniu. Doszło do rozlewu krwi

Według nowego taryfikatora za takie wykroczenie może grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł (max. do 30 tys. zł). - To jednak nie wszystko. Obecnie „orzeka się” zakaz prowadzenia pojazdów, który za wykroczenie trwa minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lata - tłumaczą mundurowi.

W trakcie zatrzymania zamienili się miejscami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE