Zbigniew Czerwiński i Jacek Jaśkowiak

i

Autor: Wikipedia / Canva / Facebook kandydaci PiS i KO na prezydenta Poznania w drugiej turze

Wybory Samorządowe 2024

Kampania wyborcza dobiega końca. Kandydaci i ich wspierający atakują się nawzajem

2024-04-06 17:08

W sobotę, 20 kwietnia o północy rozpoczyna się cisza wyborcza. Wtedy też definitywnie kończy się samorządowa kampania wyborcza. Ta była dość niespodziewanie w Poznaniu po tym, jak urzędujący prezydent Jacek Jaśkowiak nie wygrał wyborów w 1. turze i jest potrzebna dogrywka z kandydatem PiS Zbigniewem Czerwińskim. Teraz trwa ona w najlepsze.

Druga tura wyborów w Poznaniu

Dość nieoczekiwanie dojdzie do drugiej tury wyborów na prezydenta Poznania. W pierwszej turze urzędujący włodarz miasta, Jacek Jaśkowiak otrzymał 43,74 proc. głosów. Jego kontrkandydat, poznański lider PiS - Zbigniew Czerwiński zdobył 20,30 proc. To ponad dwa razy mniej. Jednak historia zna nie takie przypadki, że nie obliguje to do pewnego zwycięstwa Jacka Jaśkowiaka w drugiej turze.

Wyborcza walka o głosy kandydata PiS

Do wyborczej walki o głosy Zbigniewa Czerwińskiego włączył się m.in. poznański poseł PiS - Szymon Szynkowski vel Sęk. - Bajkopisarz JJ, który przez ostatnie 9 lat siedział zamknięty w swojej twierdzy w Urzędzie Miasta, jak księżniczka w zamkowej wieży nagle wyszedł do ludzi - napisał polityk na swoim profilu na Facebooku. Na mieście można zobaczyć także plakaty Czerwińskiego, bez jego wizerunku, za to zniechęcające do głosowania na urzędującego prezydenta.

Jacek Jaśkowiak zniechęca do PiS-u

Jacek Jaśkowiak nie jest dłużny, wobec słów rzucanych przez polityków PiS. - Prawdziwa twarz Czerwińskiego to głos Macierewicza, to kłamstwo smoleńskie, to fanatyzm Ordo Iuris. Chowanie własnej twarzy i logo PiS nic nie zmieni - napisał prezydent Poznania pod swoim filmikiem wyborczym.

Zobaczcie plakaty wyborcze Zbigniewa Czerwińskiego i filmik Jacka Jaśkowiaka

Zobaczcie, czy warto iść na wybory!

WYBORY BYŁY O PRAWACH KOBIET?
Źródło: Kampania wyborcza dobiega końca. Kandydaci i ich wspierający atakują się nawzajem

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki