Kobieta zapaliła się od kuchenki. Koszmar w Gnieźnie

2020-07-13 18:31
Kobieta zapaliła się od kuchenki. Koszmar w Gnieźnie
Autor: Pixabay Kobieta zapaliła się od kuchenki. Koszmar w Gnieźnie

Ubranie seniorki z Gniezna zapaliło się od ognia płonącego na kuchence gazowej. Kobieta doznała poparzeń około 70 procent ciała. Jak informuje TVP Poznań ranna ma być leczona w Centrum Leczenia Oparzeń w zachodniopomorskich Gryficach.

W poniedziałek (13.07.2020) strażacy odebrali zgłoszenie, z którego wynikało, że pomocy potrzebuje starsza mieszkanka z Gniezna. W wieżowcu przy ulicy Sobierajskiego, na siódmy piętrze miał wybuchnąć pożar.

Jak informuje TVP Poznań w drodze na akcję gaśniczą służby ratunkowe odebrały kolejną informację dotyczącą tego zdarzania. Ubrania, które miała na sobie seniorka zajęły się ogniem.

W rozmowie z TVP Poznań kpt. Jarosław Łagutoczkin, oficer prasowy gnieźnieńskiej straży pożarnej poinformował, że po dotarci przez strażaków pod wskazany adres okazało się, że kobieta jest już na zewnątrz, a pomocy udzielili jej na klatce schodowej sąsiedzi.

Starsza pani prawdopodobnie stanęła zbyt blisko kuchni gazowej.

- Była jeszcze wersja, że wyciągając coś z szafki stanęła na taborecie i zapaliła jej się sukienka - mówi TVP Poznań st. kpt. Jarosław Łagutoczkin, oficer prasowy gnieźnieńskiej straży pożarnej.

Zobacz także: Wielki pożar w Poznaniu. Interweniować musiało kilkanaście zastępów straży

Tragiczny pożar w Sufczynie. Ojciec i syn zginęli w czasie snu

Na miejsce zdarzenia przybył także zespół ratownictwa medycznego. Poparzona kobieta została przewieziona na Szpitalny Oddział Ratunkowy w gnieźnieńskim szpitalu. Rany, które odniosła zagrażają jej życiu. Seniorka ma poparzone 70 procent ciała.

Pacjentka zostanie przewieziona transportem lotniczym do Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń w Gryficach.

Przeczytaj: Starsza kobieta ZGINĘŁA w pożarze. Tragiczna noc w Poznaniu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE