Pogoń Szczecin - Lech Poznań 3-0

Autor: fot. Lech Poznań Pogoń Szczecin - Lech Poznań 3-0

Kolejorz fatalnie. Wysoka porażka w Szczecinie.

2018-10-28 1:07

Piłkarze Lecha Poznań przegrali w sobotę z Pogonią 0-3. Tym razem Gytkjaer nie pomógł Kolejorzowi.

Pierwsze minuty dawały kibicom Lecha nadzieję na dobry rezultat W 4. minucie, po świetnym podaniu Jevticia, sam na sam z Łukaszem Załuską wyszedł Amaral. Nie udało mu się jednak oddać celnego strzału, ponieważ w ostatniej chwili zablokował go Walukiewicz. Od tego momentu na boisku przeważali już Portowcy i to niestety skończyło się dla Lecha katastrofą.

Pierwszy gol dla Pogoni padł w 22. minucie. Piękną bramkę spoza pola karnego zdobył Portugalczyk, Tomas Podstawski. W 40. minucie było już 2-0 dla gospodarzy. Bramkę zdobył Gruzin, Lasza Dwali, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Lecha i posłał piłkę do siatki z bliska, tuż obok bramkarza Kolejorza. Z kolei w 60. minucie wynik meczu ustalił Adam Buksa, który po podaniu Kozulja, będąc sam przed bramką Burica, nie miał kłopotów z pokonaniem bramkarza gości.

Wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak sędziowie nie uznali Pogoni bramki zdobytej na początku drugiej połowy meczu. Jej strzelec, Adam Buksa, był na spalonym.

Kolejny mecz Lech rozegra 4. listopada. W Poznaniu podejmie wówczas Lechię Gdańsk. Mecz rozpocznie się o 18:00.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 3:0 (2:0)

Bramki: Tomas Podstawski (22'), Lasza Dwali (40'), Adam Buksa (60')

Żółte kartki: David Niepsuj (16'), Marcin Wasielewski (45'), Dimitris Goutas (86')

Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska - David Niepsuj (77' David Stec), Sebastian Walukiewicz, Lasha Dvali, Hubert Matynia - Zvonimir Kożulj, Tomas Podstawski - Kamil Drygas, Sebastian Kowalczyk, Radosław Majewski (83' Spas Delew) - Adam Buksa (83' Michał Żyro)

Lech Poznań: Jasmin Burić – Marcin Wasielewski (57' Maciej Makuszewski), Dimitris Goutas, Thomas Rogne, Vernon De Marco, Volodymyr Kostevych – Pedro Tiba, Łukasz Trałka, Joao Amaral (57' Kamil Jóźwiak) – Christian Gytkjaer, Darko Jevtić (66' Dioni)