Collegium Da Vinci kontynuuje tradycje WSNHiD

i

Autor: fot. Cruizer, Wikimedia/ GNU Free Documentation License Collegium Da Vinci kontynuuje tradycje WSNHiD

Koniec WSNHiD w Poznaniu. Szkołę zastąpi Collegium Da Vinci [WIDEO]

2015-06-26 13:11

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa przekształciła się w Collegium Da Vinci. Placówka przy ul. Kutrzeby w Poznaniu będzie kształciła studentów na niespotykanych kierunkach jak np.  Urban Managment.

Od października studenci w Poznaniu będą mogli rozpocząć naukę w Collegium Da Vinci - to nowa nazwa Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa przy ul. Kutrzeby. Uczelnia zmieniła nazwę po 19 latach istnienia w związku z nowym profilem. Dotychczas wiodącymi kierunkami na WSNHiD były: dziennikarstwo oraz politologia. Od nowego roku akademickiego uczelnia proponuje całkiem nowe ścieżki edukacji...

#szybkikonkursJak wiecie niedawno obchodziliśmy 19 rocznicę powstania naszej uczelni. Dział Archeo CDV dokopał się do...Posted by Collegium Da Vinci on 16 czerwca 2015


Edukacja prorozwojowa

Collegium Da Vinci rezygnuje z tradycyjnych kierunków pedagogicznych na rzecz edukacji prorozwojowej, która ma zrewolucjonizować sposób nauczania w Polsce. Do wyboru są dwie 3-letnie specjalizacje: nauczycielską edukację elementarną oraz nienauczycielskie zarządzanie jakością  życia.

Po ukończeniu pierwszej specjalizacji, absolwenci będą mieli uprawnienia do prac w przedszkolach a także klasach podstawowych od I-III. Chodzi przede wszystkim o wspieranie i rozwijanie kreatywności najmłodszych uczniów oraz ich indywidualnych talentów. Kierunek ma wykształcić nauczycieli gotowych do pracy w szkole XXI wieku. 


Druga specjalizacja przygotuje studentów do podjęcia pracy doradczej i profilaktycznej. Absolwenci tej specjalizacji skupią się przede wszystkim na pracy z osobami dorosłymi, które z różnych powodów muszą się przekwalifikować, bądź cierpią na wypalenie zawodowe.

Urban Management dla anglojęzycznych studentów

Kolejną propozycją Collegium Da Vinci jest kierunek o nazwie Urban Management. Został on zaproponowany poznańskiej uczelni przez holenderskiego urbanistę oraz planistę przestrzennego, Huuba Droogha. Studenci będą kształceni według modelu holenderskiego, który przewiduje naukę w systemie 3,5 letnim, podzielonym na 3 semestry w każdym roku akademickim. Wszystkie zajęcia będą prowadzone w języku angielskim.

Absolwenci Urban Management uzyskają tytuł inżynierski, honorowany w całej Europie. Będą mogli podjąć pracę w dowolnym miejscu na świecie np. w firmach zajmujących się rozwojem infrastruktury miast. Mogą także zostać doradcami prezydentów, wójtów, burmistrzów czy rad miejskich.

Rekrutacja na nowy rok akademicki 2015/2016 w Collegium Da Vinci już ruszyła.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki