Dramat!

Tragiczny pożar na Bemowie. Maleństwa nie udało się uratować. W akcji wiele zastępów straży pożarnej

2024-05-15 20:02

Pożar mieszkania na Bemowie. W środę (15 maja) ogień wybuchł w budynku przy ul. Batalionów Chłopskich. Na miejsce ruszyli wezwani przez sąsiadów strażacy. Gdy przybyli na miejsce, mieszkanie płonęło jak pochodnia. Gdy udało się ugasić szalejący żywioł, okazało się, że pożar pochłonął małe istnienie.

Tragiczny pożar na Bemowie. Maleństwa nie udało się uratować

Do nieszczęścia doszło w godzinach popołudniowych. Prawdopodobnie ogień pojawił się najpierw na tarasie. - Zgłoszenie wpłynęło do nas o godzinie 15.17. W akcji brały udział 4 zastępy straży pożarnej. Akcja trwała półtorej godziny – powiedział mł. bryg. Adam Łopatka ze stołecznej straży pożarnej. W chwili, gdy wybuchł pożar szczęśliwie nie było nikogo w domu. Ogień zebrał jednak śmiertelne żniwo.

W mieszkaniu został królik, który uwięziony w swojej klatce nie miał żadnych szans na ratunek. Strażacy wyciągnęli na zewnątrz jego spalone ciałko.

Seria pożarów w Warszawie i okolicach

To już kolejny pożar w stolicy i okolicach. W ciągu tygodnia płonęło Centrum Handlowe Marywilska 44. Hala spłonęła niemal doszczętnie pozbawiając środków do życia tysiące osób. Później zapaliła się szkoła w Grodzisku Mazowieckim. W środku trwały właśnie egzaminy maturalne. Nauczycieli i maturzystów trzeba było pilnie ewakuować.

Tak wygląda spalone centrum handlowe Marywilska 44. Widok przerażający

QUIZ z wiedzy podstawowej. Czy znasz numery alarmowe? 11/11 obowiązkiem każdego!

Pytanie 1 z 11
1. Na początek coś prostego: Numer na Państwową Straż Pożarną, to:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki