W Nowym Sączu pacjent z podejrzeniem koronawirusa! Mężczyzna wrócił z zagranicy!

i

Autor: jch Mężczyzna ma około 30 lat i kilka dni temu wrócił z zagranicy

Koronawirus. Aparat to testów jest już w drodze do Poznania. Kiedy pierwsze badania?

2020-03-17 14:38

Koronawirus szaleje w Polsce. Władze państwowe i samorządowe robią wiele, aby jak najmniej osób było zakażonych. W poniedziałek Jacek Jaśkowiak poinformował, że miasto zakupiło specjalną maszynę, dzięki której wyniki badań na obecność koronawirusa będą znane w ciągu dwóch godzin. Aparat jest już w drodze. Kiedy będzie można wykonać pierwsze badania?

Koronawirus w Poznaniu

Liczba osób zakażonych koronawirusem ciągle rośnie. Choroba COVID-2019 nie omija Poznania, jednakże władze miasta robią wiele, aby ochronić mieszkańców stolicy Wielkopolski. Dobre informacje w poniedziałek (16 marca) przekazał Jacek Jaśkowiak. Władze miasta pozyskały aparat do przeprowadzenia szybkich testów na obecność koronawirusa. Wynik badań mają być znane po dwóch godzinach.

Teraz maszyna jest już w drodze z Brna w Czechach do stolicy Wielkopolski. Informację przekazał Jacek Jaśkowiak podczas wtorkowej konferencji.

- Aparat, który zamówiliśmy jest już w drodze. Zapłacimy za niego 100 tysięcy złotych, ale mam zapewnienie wojewody, że te środki zostaną nam zwrócone - przyznaje Jaśkowiak.

Aparat znajdować się będzie w Szpitalu Miejskim im. J. Strusia przy ul. Szwajcarskiej. Pracownicy szpitala zostaną przeszkoleni z jego obsługi, a prezydent Poznania zapewnia, że najpóźniej pod koniec tygodnia będzie można wykonywać na nim badania na obecność koronawirusa.

Koronawirus w Polsce

Łącznie w Polsce jest zakażonych ponad 200 osób. Najnowsze doniesienia z kraju i ze świata można śledzić w naszej RELACJI NA ŻYWO. Ponadto polecamy naszą mapę online. Znajdują się na niej wszystkie potwierdzone przypadki w Polsce.

Szpital w Ostrowie w gotowości na koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE